Найпоширеніші міфи в медицині Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2011 09:13 · Розділ: Цікаві факти

Наше життя сповнене фактів, у які всі ми з якихось причин безоглядно віримо, не знаючи навіть, що все це – звичайнісінькі вигадки. Ось, приміром, декілька найпоширеніших міфів у галузі медицини.

Загублені контактні лінзи. У різних гумористичних шоу чи в кінокомедіях дуже часто зображені ситуації, коли актор повзає де-небудь по підлозі магазину, намагаючись знайти загублені контактні лінзи. Насправді ж, між контактною лінзою та поверхнею ока дуже сильна взаємодія, саме тому випасти лінза просто-на-просто не може. Звичайно, якщо колупати око пальцем, ви можете втратити лінзу, особливо, якщо добре постараєтеся. У всіх інших випадках це практично неможливо.

Грипом можна заразитися через щеплення. Чесно кажучи, таке явище неможливе, якщо щеплення "підготоване" з дотриманням усіх правил. Як відомо, щеплення – це введення мертвих або ослаблених вірусів, які не можуть зашкодити організму, а ось організм вчиться виробляти імунітет. Саме тому, якщо препарат вірусу приготований за всіма правилами, то ніякої загрози заразитися немає.

Однак останнім часом почастішали випадки приготування неякісних препаратів, а медики нерідко забувають деактивувати сам вірус (так було під час паніки зі свинячим грипом). У декількох партіях віруси грипу справді були дуже активними, їх забули умертвити або ж ослабити. У результаті такої халатності заражалися здорові люди.

Укол в серце. У знаменитому фільмі "Кримінальне чтиво", який, поза всяким сумнівом, є культовим, показано випадок з передозуванням. Тоді героїня фільму переплутала героїн з кокаїном, в результаті її життя могло трагічно обірватися. Жінці зробили укол адреналіну в серце, і вона прийшла до себе.

Прямий укол в серце - звичайнісінька вигадка
Прямий укол в серце - звичайнісінька вигадка

Насправді, це просто режисерський прийом - ніяких таких прямих уколів в серце ніхто не робить. В дійсності медики адреналін вводять у вену, але у випадку з передозуванням вводиться препарат наркан (теж у вену).

До речі, в серце голка вводиться тільки для видалення рідини, яка може накопичуватися в серцевій сумці.

Літнім людям слід менше спати. Насправді, після 65-ти спати треба не те що не менше, а більше, оскільки організм відчуває потребу в додатковому відпочинку. Однак літніх людей дуже часто мучить безсоння, саме тому сплять вони дійсно значно менше, ніж молоді люди. В результаті й з'явився міф про те, що літні люди можуть спати менше.

Шоколад може стати причиною появи акне. Подейкують, ніби саме ці ласощі є однією з основних причин виникнення акне. Недавно дієтологи проводили експеримент, де людей, схильних до акне, годували шоколадом (разом з іншими продуктами, ясна річ). І ніякого посилення захворювання "шоколадна" дієта не викликала. Окрім того, взагалі ніяких змін зафіксовано не було.

Отож шоколад можна їсти і людям з проблемною шкірою - головне пам'ятати, що надмірне споживання цих ласощів може призвести до ожиріння.

Чхання призводить до зупинки серця. Це ще один поширений міф - багато хто вірить, що під час чхання серце на деякий час зупиняється. Та це не так. Єдине, що на момент чхання може змінитися, - це ритм роботи серця, однак ніякої зупинки цього життєво необхідного органу вчені так і не спостерегли.

Джерело: http://opa.kg


Інші новини розділу