Скоро курити можна буде всім Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2011 14:38 · Розділ: Краса і здоров'я

У запеклих курців та астматиків з'явилася надія на порятунок: нещодавно вчені представили світові нову клітинну технологію, яка дозволяє відновити альвеоли за дуже короткий період часу. Окрім того, спеціалісти виявили сигнальну молекулу, яка відповідає за регенерацією легеневої тканини.

Новий тип стовбурових клітин вдалося виявити після зараження мишей штамом H1N1. Дослідження проводилося фахівцями під керівництвом Френка МакКеона з Інституту геному в Сінгапурі. І виявилося, що спочатку вірус вражає легені.

Так, зразки, взяті у гризунів, показали: відразу після інфікування вірус зруйнував половину тканин альвеол. Однак протягом трьох місяців всі тканини самостійно відновилися, переважно, завдяки відкритим клітинам. Дані клітини дуже швидко розмножуються (за тиждень їхня кількість збільшується в сотні разів).

Легенева тканина відновлюватиметься в найкоротші терміни
Легенева тканина відновлюватиметься в найкоротші терміни

Клітини мігрують в пошкоджену область, утворюючи структури, схожі на стручок. Ці структури випереджають утворення нових альвеол. Було встановлено, що схожі структури утворюються як в тканинах тварин, так і в тканинах людини.

На даний час фахівці Сінгапурського інституту продовжують дослідження у даній сфері. І вже в недалекому майбутньому ін'єкції правильного фактора зростання дозволять боротися з хронічними хворобами легень.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.