Аналітики склали Топ-10 технологій майбутнього Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2011 14:36 · Розділ: Нові технології

Цими дями співробітники компанії Gartner склали Топ-10 стратегічно важливих технологій для підприємств на 2012-2014 рр.. Зауважимо, що до стратегічних технологій аналітики Gartner зарахували насамперед технології, здатні істотно повпливати на підприємства протягом 3 найближчих років. Причому цей вплив може бути як позитивний (якщо компанія встигне вчасно скористатися технологією), так і негативний (у разі нехтування технології).

1. Медіапланшети та інші форм-фактори. На перше місце Gartner помістила різноманітність підтримуваних форм-факторів.«Не буде ні домінантної платформи, ні домінантного форм-фактора, ні домінантної технології, - твердять спеціалісти. - Компаніям доведеться одночасно підтримувати роботу своїх співробітників на 2-4 клієнтських пристроях, та, крім того, дозволити співробітникам використовувати в роботі свої особисті гаджети».

На думку аналітиків, підприємствам належить підтримувати одразу дві мобільні стратегії: Business to employee (B2E) і Business to consumer (B2C).

2. Мобільні додатки та інтерфейси. Протягом останніх 20 років принципи побудови користувацьких інтерфейсів дуже змінилися, вважають експерти. На сьогоднішній день дедалі популярнішими стають інтерфейси, оптимізовані для мобільних пристроїв, основний функціонал яких включає можливість зчитування дотиків та жестів, покращені пошукові технології, управління голосом і широкі мультимедійні можливості.

3. Контекстні і соціальні сервіси. Контекстні системи можуть передбачати потреби користувача, заздалегідь збираючи необхідні дані. Основними сферами застосування контекстних технологій є мобільні телефони, соціальні сервіси, мобільна торгівля тощо.

4. Інтернет речей. Ця концепція передбачає підключення до глобальної мережі практично будь-яких предметів з можливістю отримання від них інформації та можливістю управління ними. За словами аналітиків, технології в даному напрямку досягли критичної маси та вже найближчим часом у цьому напрямку спостерігатиметься чималий прорив.

5. Магазини додатків. За прогнозами експертів, до 2015 р. щорічна кількість завантажень програм з усіх доступних магазинів перевищить 70 млрд. І якщо зараз такі магазини працюють в основному за рахунок рядових споживачів, то найближчим часом відкриються магазини для підприємств.

Підприємствам необхідно враховувати всі тенденції розвитку новітніх технологій (фото взято з сайту hurtom.com)
Підприємствам необхідно враховувати всі тенденції розвитку новітніх технологій (фото взято з сайту hurtom.com)

Десятку найпрогресивніших технологій майбутнього замикають наступні стратегічні технології:

6. Аналітика нового покоління (аналіз історичних даних, прогноз майбутніх подій тощо);

7. Великі обсяги даних (розрізненість даних, які піддаються обробці);

8. Обчислення в оперативній пам'яті (In-Memory Computing);

9. Різного роду сервери з наднизьким енергоспоживанням;

10. Хмарні обчислення;

Джерело: http://corp.cnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.