Американки бояться народжувати в Хелоуїн Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2011 14:16 · Розділ: Цікаві факти

Цими нями американським вченим вдалося з'ясувати, чому в Хеллоуїн у США народжується менше дітей, ніж в усі інші дні. Відповідне дослідження було проведене групою фахівців під керівництвом Беккі Леві (Becca Levy) з Єльської школи громадського здоров'я (Yale School of Public Health).

Фахівці з'ясували, що в день свята кількість самостійних пологів знижувалася на 5,3 відсотка, а кількість операцій кесаревого розтину - на 16,9 відсотка. До речі, у випадку з Днем святого Валентина спостерігається протилежна ситуація: кількість пологів та кесаревих розтинів збільшується на 3,6 та 12,1 відсотка відповідно.

В рамках дослідження спеціалісти проаналізували близько 3,5 мільйонів пологів, зафіксованих у США з 1996 по 2006 рік. З них понад 1,8 мільйона пологів відбулося протягом двотижневого періоду, середина якого припала на "День усіх святих", який відзначається 31 жовтня. І майже така кількість пологів (1,7 мільйона) прийшлося на два тижні до і після Дня всіх закоханих (14 лютого).

Кількість пологів в Хелоуїн значно знижується (фото взято з сайту skuky.net)
Кількість пологів в Хелоуїн значно знижується (фото взято з сайту skuky.net)

За словами Леві, результати роботи підтверджують наявність зв'язку між психологічним станом американок та рівнем передпологової гормональної активності. За її припущенням, підсвідомі асоціації Хеллоуїна зі смертю та злом йдуть врозріз із самою ідеєю появи на світ, а це на несвідомому рівні впливає на бажання жінок народжувати.

До речі, висновки американців мають багато спільного з результатами дослідження фахівців з Тайваню, які ще у 2003 році виявили аналогічний зв'язок частоти пологів зі святковими датами китайського місячного календаря.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу