Вже найближчим часом вчені створять штучний імунітет Автор: lesya · Опубліковано: 02.11.2011 14:09 · Розділ: Медицина

За словами японських фахівців, цими днями їм вдалося успішно завершити заміну частин імунної системи штучними трансплантатами. Отож вже найближчим часом медики зможуть забезпечити всіх хворих високотехнологічною селезінкою та лімфатичними вузлами.

Щоправда, в експерименті біологів з Кіотського університету брали участь не люди, а гризуни. Однак вчені впевнені, що штучні лімфатичні вузли працюють не гірше справжніх. Для створення лімфатичних вузлів вчені використовували матрикс (спонж) з полімеру та стовбурові клітини кісткового мозку з кількома генетичними модифікаціями.

Отриманий лімфатичний вузол біологи пересадили в організм миші, в капсулу нирки. І вже через три тижні полімерний спонж почав виробляти лімфоцити, а структура вузла перетворилася та набула рис здорового лімфатичного вузла. Вчені також виявили, що штучні лімфатичні вузли навіть беруть участь в імунній відповіді, формуючи В-лімфоцити, Т-лімфоцити і клітини пам'яті.

Штучні трансплантанти дають імунну відповідь
Штучні трансплантанти дають імунну відповідь

Як відомо, селезінка видаляє з організму бактерії та чужорідні частинки, а при попаданні з крові чужорідних антигенів забезпечує імунну відповідь, виробляючи лімфоцити.

За даними японських дослідників, штучні лімфатичні вузли стануть в пригоді пацієнтам з онкологічними захворюваннями, та просто старіючим людям, у яких з природніх причин ослаблений імунітет.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу