Вчені придумали ще один спосіб використання людського волосся Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2011 15:47 · Розділ: Наука

Нещодавно біологи з Університету Міссісіпі вигадали новий спосіб використання людського волосся, яке викидають на смітник перукарі. Як виявилося, волосся може виконувати роль добрива.

У рамках експерименту вчені удобрювали волоссям ділянки землі, на яких вирощувалися чотири види рослин: салат, полин, чистотіл та піретрум (дівоча трава). В результаті виявилося, що в "чистому" вигляді (тобто, без застосування інших видів добрива), волосся позитивно впливає на рослини, однак цей вплив все таки занадто незначний у порівнянні з іншими видами добрив. Однак при комбінованому використанні волосся - укупі з іншими органічними добавками - піддослідні рослини розвивалися досить успішно.

Волосся може стати чудовим добривом
Волосся може стати чудовим добривом

До незаперечних переваг волосся вчені зараховують його неймовірно низьку вартість, а до недоліків – надто тривалий період часу, необхідний для того, щоб волосся почало розкладатися.

До речі, спроби знайти застосування людському волоссю робилися неодноразово. Його пропонували використовувати при будівництві доріг. Протягом останніх 20 років у США проводилися експерименти з використання волосся для збору нафти, розлитої по морській поверхні – однак, на жаль, результати виявилися невтішними.

Джерело: http://news.siteua.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.