Японці показали тривимірний ефект на планшетнику iPad Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2011 15:26 · Розділ: Нові технології

Цими днями японці показали світові тривимірний ефект на планшетнику IPad. Циліндричне дзеркало на поверхні екрану у поєднанні з софтом дозволили створити маленьке диво - ілюзію тривимірних об'єктів, які можна обертати руками.

Так, цими днями фахівці японського жіночого університету Отяномідзу (Університет Ochanomizu жінок) розробили незвичайний додаток для "айпеда". Цей додаток дозволяє виводити ілюстрації у вигляді так званих «анаморфіконок» (anamorphicons). На самому екрані вони виглядатимуть як плоскі картинки з дещо спотвореними пропорціями, однак в циліндричному дзеркалі вони підніматимуться вертикально.

Нова система працює наступним чином: планшетник безперервно зчитує координати двох точок на нижній грані циліндра, отримуючи дані не тільки про розташування дзеркала, а й про кут його повороту навколо вертикальної осі.

Тепер зображення виглядатимуть обємними
Тепер зображення виглядатимуть обємними

Отримані координати допомагають комп'ютеру виводити зображення в потрібному місці та з потрібними спотвореннями. Повертаючи циліндр рукою, користувач обертає навколо осі й зображення того чи іншого предмета, отримуючи унікальну можливість розглянути його з усіх боків. Це й створює ілюзію тривимірності.

В якості вихідної інформації для анаморфіконок вчені використали 70 знімків об'єкта з різних кутів. Софт перетворив їх так, щоб предмет правильно виглядав у відображенні на боці циліндра.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.