10 найбільш сумнівних пристосувань в області фітнесу Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2011 18:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Скільки часу існують різні хвороби, стільки часу всілякі шахраї намагаються продати стражденним різні порошки, таблетки та пристосування сумнівної якості. Іноді ці засоби просто нешкідливі, а іноді їхнє використання може призвести до сумних результатів. І незважаючи на те, що в 20 столітті законодавством серйозно обмежили продаж лікарських засобів та інших препаратів для підтримки здоров'я, з такими сумнівними варіантами можна зіткнутися й сьогодні. Отже, Вашій увазі 10 найбільш дивних та найбільш сумнівних засобів в області фітнесу та здоров'я.

Вібротренажер. Різного роду вібруючі засоби були вкрай популярні з 1900-х років. У 50-70-х роках у США популярним став вібротренажер, який повинен був допомагати скинути зайву вагу. Дослідники визнають, що заняття на цих тренажерах дають короткочасний ефект, хоча й не можуть зрозуміти, чому вони працюють.

Електричні пояси. На рубежі 19-20 століть електрику сприймали як щось «неймовірне», щось таке, що характеризується унікальними властивостями, пов'язаними зі здоров'ям. Саме в цей час було продано декілька різновидів різноманітних електричних поясів, які були покликані зняти болі, вилікувати нервові розлади і т.д. Приміром, один з таких поясів був покликаний подолати «слабкість статевих органів». Зрозуміло, користі від таких поясів не було ніякої.

Масажер для укріплення очних яблук
Масажер для укріплення очних яблук

Засоби від кашлю з героїном. Разом з чудо-поясом ви могли б придбати і засоби від кашлю, активним компонентом яких був... героїн! Цей засіб викликав звикання, причому дуже швидко, та придбати його можна було настільки легко, як пляшку молока. І що найсмішніше, це дійсно допомагало.

Електрична щітка для тіла. «Активним» компонентом цієї щітки був магніт, який повинен був виліковувати ревматизм, ішіалгію, подагру, неврастенію, невралгію, зубний біль і взагалі всі види болю. До речі, магнітне шарлатанство процвітає і до сьогодні, щоправда у вигляді спеціальних браслетів, підвісок тощо.

Масажер для очних яблук. На початку 20 століття популярними стали різноманітні масажери та вібратори, які повинні були зміцнити очні яблука. І незважаючи на те, що в 21 столітті технології просунулися далеко вперед, люди і далі залишаються легковірними.

Омолодження центрифугою. У 1935 році в американському журналі «Наука і механіка» була опублікована історія, покликана прорекламувати омолоджуючу дію центрифуги. Людей цей метод, звісно, не омолоджував.

Заспокійливий сироп з морфієм. З 1849 року в США почали продавати заспокійливий сироп пані Уінслоу, який містив сульфат морфію. Покликаний він був заспокоїти немовлят, дорослих і тварин. Засіб, треба сказати, дієвий, однак вже в 1911 році його було затавровано представниками Американської медичної асоціації як «дітовбивцю».

Оригінальні тренажери для укріплення пресу. Ще у 1890-х шведський вчений Густав Зандер створював тренажери, які чимось нагадують деякі сучасні пристосування. Та на превеликий жаль, не всі розробки ученого були успішними. Приміром, один зі створених ним тренажерів призначався для тренування м'язів пресу за допомогою ритмічних ударів обтягнутим шкірою диском в живіт.

Перкінсон Тракторс. Наприкінці 1700-х Еліша Перкінсон винайшов пристосування, яке являло собою дві палички з круглими наконечниками з одного боку, виготовленими зі сталі та міді. Винахідник стверджував, що зроблені вони з рідкісних сплавів та можуть виліковувати ревматизм. Подейкують, що навіть сам Джордж Вашингтон свого часу придбав декілька таких пристосувань. Однак, незважаючи на заяви Перкінсона, що він вилікував за допомогою свого винаходу 5000 хворих, його вигнали з Медичного суспільства Коннектикуту за шарлатанство.

Пристосування від онанізму. З 1870-х до 1930-ті онанізм та мастурбація заборонялися не лише в моральному аспекті: тоді вважалося, що такі заняття негативно позначаються на фізичному та психічному здоров'ї людини, викликаючи імпотенцію, ревматизм, подагру, головні болі і погане самопочуття. Отож, щоб звільнити чоловіків від спокуси, вчені створювали спеціальні захисні пояси з чашкою.

Джерело: http://www.fittrends.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.