Опубліковано рейтинг кращих художників світу Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.06.2009 11:43 · Розділ: Культура

Британська газета The Times опублікувала рейтинг 200 найкращих художників, які жили в період з початку XX століття до наших днів. Чотири місяці тому видання звернулося до своїх читачів з проханням проголосувати за найвідоміших діячів образотворчого мистецтва сучасності. В загальному, за різних художників було віддано 1,4 млн. голосів.

За результатами голосування, перше місце, набравши 21587 голосів, зайняв великий іспанський художник, Пабло Пікассо. Останній рядок рейтингу належить сучасному японському художнику та фотографу, Хіроші Суджімото. Друге місце було віддане французькому імпресіоністові Полю Сезану, третє - читачі присудили основоположнику модерністського напрямку в австрійському живописі, Густаву Клімту. В першій десятці також фігурують два французькі імпресіоністи Клод Моне та Анрі Матісс, Марсель Дюшан, відомий своєю скандальною постановкою з пісуаром, та американський художник, Джексон Поллок.

Десятку замикають легенда поп-арту, Енді Уорхол, представник абстрактного експресіонізму, Віллем де Кунінг та відомий модерніст, Піт Мондріан.

На перший погляд результати цього опитування можуть здатися досить передбачуваними, проте можна виявити і деякі сюрпризи. Наприклад, що робить сучасний художник Мартін Кіппенбургер, картини якого, представлені в Saatchi Gallery, в двадцятці великих?

На думку оглядачів газети, мексиканська художниця, Фріда Кало також не заслуговує такого високого місця, як 19-те, адже норвезький живописець Едвард Мунк з його шедевром "Крик" займає тільки 46-е місце. Навіть якщо припустити, що Кало відзначена через те, що її полотна виражають жіночу сутність, здається дивним, що Луїза Буржуа з тим впливом, який здійснили на майбутні покоління її роботи, виявилася всього лише 70-ою.

Як зазначає газета, кращий з британських художників - Френсіс Бекон - в рейтингу тільки 12-й, 30-те місце займає суперпопулярний у Великобританії, Люсьен Фрейд. Трейсі Емін та Дем’єн Херст зайняли 52-і і 53-і місця відповідно. З російських художників в рейтингу фігурують Василь Кандінський (15-те місце), та творець "Чорного квадрата" Казимир Малевич (17-е місце). 95-м в списку названо українсько-американського художника й скульптора Олександра Архипенка, роботи якого представлені практично у всіх найбільших музеях світу. 135-те місце зайняв один з основоположників конструктивізму, Олександр Радченко.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?