За допомогою молекул можна буде керувати спогадами Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2011 18:26 · Розділ: Наука

Фахівці твердять, що різноманітні картини минулого, спогади про те, що з Вами колись відбувалося, записані в надрах нашого розуму, подібно до того, як зображення, музика та відео зберігаються на жорсткому диску Вашого комп'ютера. І по аналогії з комп'ютером, дані в якому можна перемістити, видалити та частково відновити, з нашими спогадами, як виявилося, можна проводити схожі операції. Так, нещодавно група вчених виявила низку хімічних сполук, органічних та неорганічних молекул, використовуючи які можна виконувати деякі маніпуляції з пам'яттю та спогадами.

За твердженням фахівців, спогади у нашому мозку формуються в результаті взаємодії окремих частин мозку. В результаті цієї взаємодії утворюються нові нейронні синапси або ж відбуваються зміни у вже існуючих синапсах. Синапс - це своєрідна "лінія зв'язку" між нейронами - клітинами нервових тканин. На сьогоднішній день досягнення науки в області розуміння процесів, які відбуваються при формуванні спогадів та при їхній зміні, на превеликий жаль, зовсім мізерні. Так, усі наявні на даний час знання були здобуті в результаті спостережень та експериментів.

Так, приміром, кортизол, гормон стероїдної природи, який виробляється в організмі корою надниркових залоз у відповідь на яку-небудь стресову ситуацію, у парі з адреналіном може викликати подовження терміну короткочасної пам'яті. Однак спостереження за людьми, які перебувають в постійній стресовій ситуації, доводять, що тривалий вплив кортизолу призводить до значного скорочення терміну короткочасної пам'яті.

Молекули деяких речовин допоможуть забути страх
Молекули деяких речовин допоможуть забути страх

Використання невеликої за розмірами молекули органічної речовини P7C3 (Pool 7 Compound 3 - C21H18Br2N2O) відкриває шлях до відновлення спогадів. Ця речовина, за словами науковців, має яскраво виражену нейрозахисну властивість, яка дозволяє використовувати препарат для лікування пізніх стадій хвороби Альцгеймера. Окрім того, ця речовина стимулює нейрони до створення нових нервових зв'язків та захищає нейрони від руйнування. На сьогоднішній день вченим так і не вдалося з’ясувати, яким чином працює препарат P7C3. До речі, препарат P7C3 має аналог, який впливає на мозок значно інтенсивніше. Обидва цих препарати були виявлені в ході природних експериментів, які проводяться за використання методики "дробовика". В рамках експерименту вчені вводять в організм більше 1000 молекул різних речовин, спостерігаючи за тим, до чого це призведе. До речі, такий метод є загальноприйнятою практикою при винаході нових видів лікарських препаратів.

Однак вернімося до спогадів. Виявилося, що введення в мозок великих за розмірами молекул речовини CaMKII, які в тисячу разів перевищують за розмірами молекули кортизолу та P7C3, дозволяє домогтися стирання в короткочасній пам'яті спогадів, пов'язаних зі страхом. Однак, як і у випадку з кортизолом, підвищена концентрація та тривалий вплив речовини CaMKII викликають придушення спогадів у короткочасній та довгостроковій пам'яті, пов'язаних зі страхом, зовсім не зачіпаючи при цьому інші спогади.

Отож, цілком ймовірно, що вже найближчим часом люди навчаться керувати своєю пам'яттю та спогадами, і використовуватимуть це на благо людства.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.