В Австралії відлито найбільшу в світі золоту монету Автор: lesya · Опубліковано: 31.10.2011 18:22 · Розділ: Події у світі

Цими днями на австралійському монетному дворі в Перті відлили найбільшу в світі золоту монету, вагою в тисячу кілограмів. Виготовлення цієї монети приурочене до візиту глави держави, королеви Великобританії Єлизавети II, до Перту в рамках конференції країн Співдружності.

На одній стороні монети відлито профіль Єлизавети II, на протилежній - зображення кенгуру. Діаметр монети сягає 80 см, товщина - 12 см. Чистота золота монети становить 99,99%, а її номінальна вартість - A $ 1 млн ($ 1061000). Разом з цим, вартість самого золота, з якого виготовлена монета, перевищує A $ 50 млн.

Австралійська гігантська монета вп'ятеро важча від попередньої «рекордсменки» - золотої монети, відлитої королівським монетним двором Канади ще у 2007 році. Нагадаємо, що вперше у світовій практиці ця монета була виготовлена з чистого золота 99999 проби. На аверсі монети 2007 року, як, зрештою, і на всіх канадських монетах, зображена Єлизавета II роботи відомого канадського скульптора на ім’я Сюзанн Блант (Susanna Blunt), а на реверсі - зображення кленової гілки з трьома листками роботи старшого гравера монетного двору Стена Вітта (Stan Witten). Монета отримала назву «Золотого кленового листа».

На одній стороні монети зображена фігурка кенгуру
На одній стороні монети зображена фігурка кенгуру

До речі, до появи канадської монети найбільшою монетою у світі вважалася випущена у 2004 році в Австрії тиражем 15 екземплярів монета «Біг Філ». Ця золота монета номіналом € 100 тис. важила 31 кг, а названа вона на честь Віденської Філармонії.

До речі, у 2007 році, одночасно з «Золотим кленовим листом», вага якого становить 100 кг (3215 тройських унцій), канадський монетний двір відлив золоту монету під назвою «Кленовий лист», яка важить одну тройську унцію та має номінал у 200 канадських доларів. Монета виготовлена з металу такої ж високої проби, як і її більша «товаришка».

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу