Суворі батькі виховують ідеальних брехунів Автор: lesya · Опубліковано: 28.10.2011 17:01 · Розділ: Суспільство

Прийнято вважати, що сувора дисципліна сприяє продуктивній роботі, саме тому вона повинна бути присутня скрізь: і в офісі, і в інституті, і в армії. Однак нещодавно канадським психологам вдалося з'ясувати, що жорсткі вимоги виробляють у людини тільки навички брехні. І чим ці вимоги суворіші, тим правдоподібніше люди брешуть.

Так, професор Вікторія Талвер з Університету Макгілла та професор Канг Лі з Університету Торонто в рамках дослідження проводили спостереження за поведінкою молодших школярів. Всі учасники експерименту мешкали в одному районі, однак відвідували різні навчальні заклади.

Одні - сувору школу з традиційними порядками та авторитарною дисципліною, де за непослух учнів били лінійкою або ж обмежувалися запотиличником. Інші ж відвідували навчальний заклад з менш суворими порядками. За порушення дисципліни їм робили догану або забороняли гратися на майданчику протягом якогось часу.

Діти з суворимим батьками ростуть брехунами
Діти з суворимим батьками ростуть брехунами

В рамках експерименту психологи залишили дітей на деякий час в кімнаті з іграшкою, попросивши не дивитися на неї, доки не прийде дослідник. У більшості випадків учні обох шкіл, звичайно ж, не могли втриматися від спокуси і кидали погляд на іграшку. Та коли психолог питав, чи виконали вони вимогу, практично всі учні школи зі строгими порядками говорили, що дивилися виключно в стелю. Учні іншої школи брехали вдвічі менше.

Окрім того, збрехавши на самому початку експерименту, діти зі школи з жорсткою дисципліною продовжували й надалі обманювати дослідників. І брехати виходило у них досить вірогідно. Коли ж їм задавали певні уточнюючі запитання щодо ознак іграшки, вони з незворушним виглядом давали невірні відповіді.

Фахівці сподіваються, що результати даного дослідження раз і назавжди допоможуть зрозуміти людям, що авторитарна система управління вкрай непродуктивна. Результати дослідження демонструють, що залякування сприяє лише удосконаленню навичок хитрування та брехні.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.