Колір автомобіля впливає на споживання пального Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2011 11:50 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно американські вчені з національної лабораторії Лоуренса в Берклі провели дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що автомобіль світлого забарвлення споживає менше палива та викидає менше шкідливих речовин в атмосферу, ніж аналогічне авто темного кольору.

В рамках експерименту дослідники поставили на пригрів чорний та сріблястий автомобілі - майже ідентичні чотирьохдверні седани Honda Civic 2009 року випуску. Вчені оцінили відбивну здатність непрозорих елементів кузова за шкалою від 0 до 1 і виявили, що у чорного авто цей показник дорівнює 0,05, тоді як у сріблястого - 0,58.

На другому етапі експерименту фахівці пропустили кожен автомобіль, який протягом певного періоду часу перебував на сонці, через п'ять циклів. Кожен цикл означав годину з вимкненим кондиціонером та півгодини охолодження з кондиціонером на максимумі.

Вчені встановили на Civic терморезистори та безперервно вимірювали температуру даху, стелі, приладової панелі, лобового скла, сидінь, дверей, системи вентиляції, а також температуру повітря в салоні.

І виявилося, що «на піку» сонячної активності дах чорного автомобіля був на цілих 25 ° C гарячішим, ніж дах сріблястого, температура в салоні якого була на 5-6 градусів нижчою.

Автомобіль світлого забарвлення нагрівається менше
Автомобіль світлого забарвлення нагрівається менше

Далі вчені створили теплову модель для того, щоб спрогнозувати потужність кондиціонера та швидкість відводу тепла, необхідні для охолодження машини до комфортних 25 ° C протягом 30 хвилин (це, до речі, промисловий стандарт виробників автомобільних кондиціонерів).

В результаті з'ясувалося, що чорному Civic потрібен на 13% потужніший кондиціонер.

Опираючись на результати експерименту, фахівці дійшли висновку, що перефарбування чорного авто з відбивною здатністю 0,05 в колір з коефіцієнтом 0,35 дозволить економити пальне – десь 0,12 л/100 км (1,1%).

Окрім того, зміна кольору дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 2,7 г/км (1,1%), а інших викидів, в тім числі й шкідливих оксидів азоту, оксидів вуглецю та вуглеводнів - на 0,37-0,44%.

Разом з цим, біла або срібляста фарба (з коефіцієнтом 0,60) дозволять зекономити 0,21 л/100 км (1,9%), скоротивши при цьому викиди CO2 на 4,9 г/км (1, 9%), а кількість інших викидів - на 0,67-0,8%.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.