Найнебезпечніші побутові звички Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2011 09:02 · Розділ: Краса і здоров'я

Окремі фахівці, опираючись на результати відповідних досліджень, твердять, що наші побутові звички (зрозуміло, не всі, а лише деякі з них) неабияк підривають наше здоров'я та призводять до депресії.

Загалом медики нарахували сім найшкідливіших для доброго самопочуття звичок. За словами спеціалістів, варто цих звичок позбутися, і Ви назавжди забудете про проблеми зі сном, захворювання нервової системи тощо.

1. Недосипання. Вчені доводять: звичка спати щодня не більше 7 годин провокує серйозний дефіцит сну. І з віком організм заповнювати його може дедалі менше. І якщо звичка спати менше 8 годин зберігається протягом тривалого часу, у людини розвивається захворювання - сонна булімія - нервовий розлад, пов'язаний з порушеннями сну та харчової поведінки. Вкінці-кінців, дефіцит сну викликає дратівливість, пригнічений емоційний стан і, нарешті, ожиріння.

2. Вічні дієти

Усіх, хто бореться із зайвою вагою за допомогою дієт, медики поділяють на три групи:

- Люди, яким дійсно вдається схуднути (ясна річ, таких - меншість);

- Люди, яким не вдалося скинути зайве, і вони врешті-решт перестали обмежувати себе в їжі;

- Люди, які з маніакальною завзятістю підбирають все нові й нові дієти або ж практикують одну і ту дієту протягом тривалого періоду часу.

Останні, вважають медики, ризикують здоров'ям найбільше. Особливо психічним. Так, адже невиконані плани зі схуднення провокують почуття провини та незадоволення собою, - і все це з часом може вилитися у тяжкий депресивний стан.

3. Ігнорування медоглядів. Більшість людей іде до лікаря тоді, коли зволікати вже нікуди. Медики підкреслюють: відсутність болісних відчуттів може бути пов'язано з дезаптаціонною реакцією організму на те чи інше захворювання, який використовує всі свої ресурси на протистояння недузі. В результаті розвивається м'язова слабкість, знижуються апетит та лібідо, порушуються сон і концентрація уваги. Людина відчуває себе втомленою та апатичною.

Кавоманія належить до шкідливих звичок, здатних викликати депресію (фото взято з сайту photo.i.ua)
Кавоманія належить до шкідливих звичок, здатних викликати депресію (фото взято з сайту photo.i.ua)

4. Кавоманія. Звичка підбадьорювати себе чашечкою кави може викликати ефект звикання, в результаті чого навіть великі дози напою не даватимуть довгоочікуваного припливу бадьорості. Окрім того, споживання напоїв з кофеїном підсилює обезводнення організму. Тому для того, щоб почувати себе бадьорими, краще не пити більше однієї-двох чашок кави на день.

5. "Енергетики" вранці. Енергетичні напої є дозою кофеїну, таурину та часто женьшеню. Дозою ударною. Вона викликає в організмі ефект екстреної мобілізації внутрішніх ресурсів, як фізіологічних, так і емоційних. І після такої мобілізації організм все одно потребує відновлення та відпочинку. А якщо людина звикла вживати "енергетики" щоранку для того, щоб збадьоритися, вона мимоволі змушує всі органи працювати набагато інтенсивніше, ніж зазвичай. В результаті вони швидше зношуються, а сама людина - старіє.

6. Кисневе голодування

Якщо більшу частину дня Ви проводите в офісі, в організмі виникає дефіцит кисню, який призводить до порушення обміну речовин та викликає підвищену стомлюваність. Якщо ж Ви не можете гуляти, то пийте кисневі коктейлі. Або ж займатися дихальною гімнастикою.

7. Низька рухова активність. Як відомо, фізична активність заряджає енергією, допомагаючи протистояти депресіям, та продовжує життя. Отож більше рухайтеся, радять фахівці.

Джепрело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.