Мобільні телефони не шкодять здоров'ю Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2011 07:45 · Розділ: Нові технології

В результаті наймасштабнішого дослідження, проведеного британськими вченими в галузі мобільних пристроїв, виявилося, що ніяких зв'язків між використанням мобільних телефонів та утворенням злоякісних пухлин просто не існує. Найбільше в історії дослідження на цю тему тривало 18 років, у ньому взяло участь близько 358,4 тис. користувачів мобільних телефонів.

Дослідження проводилося в Данії при Інституті епідеміології раку (Institute of Cancer Epidemiology) в Копенгагені. А тривало воно з невеликими перервами з 1982 по 2007 рік. В рамках наукової роботи вчені зіставили дані про понад 10 тис. мешканців країни, які захворіли раком центральної нервової системи в період з 1990 по 2007 року, із даними про користувачів мобільних телефонів. І виявилося, що серед хворих є як ті, які користувалися мобільними телефонами протягом тривалого часу, так і ті, хто ніколи не тримав мобілки в руках. І ніякої залежності між цими обставинами та виникненням хвороби вченим знайти так і не вдалося.

Мобільники не викликають раку
Мобільники не викликають раку

Зрозуміло, що ця тема є особливо актуальною та цікавить багатьох, оскільки кількість тих людей, які користуються мобільними телефонами, стрімко зростає. Так, у 2010 році в світі було зареєстровано близько 5 млрд контрактів на використання мобільного зв'язку. Різноманітні питання про вплив мобільних телефонів на здоров'я, а особливо на утворення пухлин центральної нервової системи, дедалі більше хвилює громадськість.

Так, приміром, зовсім недавно Міжнародне агентство дослідження раку (International Agency for Research on Cancer, IARC) визнало радіочастотні електромагнітні поля, які випромінюються мобільними телефонами, потенційно небезпечними для здоров’я людини.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.