Пральні машини завдають непоправної шкоди світовому океану Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2011 07:21 · Розділ: Екологія

Нещодавно групі ірландських вчених вдалося виявити, що пральні машини, а точніше, навіть не вони, а зовсім крихітні за розмірами шматочки синтетичних волокон, які відділяються від штучних тканин під час прання, здатні завдати набагато більшої шкоди світовому океану, аніж велике побутове сміття.

Група дослідників з Ірландії, Канади, Великобританії та Австралії на чолі з доктором Марком Ентоні Брауном, екологом школи біології та екології Університетського коледжу Дубліна, провели дослідження, в процесі якого здійснили аналіз стічних вод очисних споруд на території цілого світу з метою знайти підтвердження теорії про шкоду мікрочастинок штучних матеріалів. В результаті виявилося, що середній за розміром предмет одягу, виготовлений із синтетичних волокон - з акрилу, приміром, - може при машинному пранні втрачати більше 1900 волокон. За розрахунками учених, синтетичні мікрочастинки, безперешкодно потрапляючи спершу до стічних вод, вкінці-кінців потрапляють до вод світового океану і є одним з основних джерел забруднення.

Пральні машини шкодять океану більше, аніж велике побутове сміття
Пральні машини шкодять океану більше, аніж велике побутове сміття

Окрім того, ірландські екологи впевнені, що даний вид відходів небезпечний ще й тим, що морські тварини не можуть розгледіти прозорі частинки, які плавають на поверхні, тому токсини потрапляють їм до шлунку, стаючи причиною підвищеної смертності морських тварин. "І чим менші розміри частинок, тим більшої шкоди вони можуть завдати", - твердить доктор Браун.

Джерело: http://www.newsland.ru


Інші новини розділу