Смартфони викликають викривлення шиї Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2011 18:20 · Розділ: Нові технології

Коли в черговий раз чуєш про негативний вплив мобільних телефонів, ноутбуків та планшетних комп'ютерів на організм людини, одразу ж згадуєш різноманітні дослідження вчених, які акцентуються в основному на випромінюванні, яке йде від переліченої вище техніки. Та зовсім недавно вчені виявили, що тривале використання мобільних пристроїв стає причиною деформування структури шиї, а це у свою чергу призводить до її викривлення.

Це стосується в основному нових моделей мобільних телефонів, оснащених доступом до інтернету, які люди дуже часто використовують не стільки для переговорів, скільки для читання та написання різноманітної інформації. Викривлення шиї виникає у зв'язку з тим, що більшість людей, читаючи інформацію, яка висвічується на екранах мобільних телефонів, зазвичай нахиляють голову трохи вперед і вниз. Від такої пози дуже швидко починає деформуватися кісткова структура шиї, а м'язи тверднуть, заважаючи людині повністю випростатися.

Тривала робота з мобільними пристроями призводить до викривлення шиї
Тривала робота з мобільними пристроями призводить до викривлення шиї

Це ж стосується планшетних комп'ютерів та ноутбуків, оскільки поза, в якій людина працює з усіма цими пристроями, як правило, виглядає приблизно однаково. Фахівці наголошують, що сама людина може навіть не відчувати проблеми, оскільки викривлення прогресують занадто повільно, щоб бути помітними. Фахівці наголошують на тому, що викривлення - це не просто недолік зовнішності - з часом деформації кісткової структури шиї можуть призвести до серйозних неврологічних захворювань та до виникнення хронічних головних болей.

Для того, щоб уникнути викривлення шийних хребців, ясна річ, не обов'язково відмовлятися від використання сучасної техніки. Слід лише контролювати позу під час читання або написання інформації на екрані, до того ж варто час від часу розминати шию, намагаючися не працювати на модних девайсах занадто довго.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.