Британський таксист став мумією Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2011 18:17 · Розділ: Події у світі

Нещодавно британські вчені виконали останню волю померлого цими днями таксиста, який заповідав після смерті муміфікувати його тіло тим самим способом, що й тіла єгипетських фараонів.

Повідомляється, що таксиста звали Алан Білліс, а родом він був з Девонширського містечка Торки. Чоловік був невиліковно хворий на рак легенів, отож погодився після смерті (а помер він у 61 рік) пройти процедуру, над відтворенням якої хімік Стівен Баклі з Йоркського університету працює вже протягом 19 років.

«Я єдина жінка в країні, у якої є мумія її власного чоловіка», - говорить дружина покійного Алана Джен.

Та як така ідея могла прийти в голову звичайному таксистові, далекому від науки? Виявляється, Білліс відгукнувся на газетне оголошення про пошук добровольця. «Люди віддають свої тіла науці вже протягом багатьох років, а якщо ніхто не буде нічим жертвувати, то ніхто нічого і не дізнається, - говорив Алан. - Експериментувати - значить пробувати різні речі. І якщо навіть щось не виходить, це ще не кінець світу. Та й, зрештою, яка мені різниця? Все одно я нічогісінько не відчуватиму».

Британець заповів своє тіло науці
Британець заповів своє тіло науці

Хімік Стівен Баклі витратив багато років на те, щоб за допомогою газового хроматографа - мас-спектрографа з'ясувати, якими саме матеріалами користувалися єгиптяни. Далі у своєму власному гаражі Стівен почав проводити експерименти з бальзамуванням свинячих ніг.

Що ж стосується таксиста, то покійному спочатку видалили внутрішні органи через розріз в боці, залишивши лише мозок. Порожнину, яка звільнилася в результаті видалення внутрішніх органів, простерилізували і заповнили лляною тканиною. Далі тіло більше ніж на місяць поклали у ванну з натра, щоб обезводнити його (цей метод свого часу описував давньогрецький історик Геродот, який жив 800 років після Тутанхамона). Для захисту шкіри від солі вчені вкрили її шаром спеціального масла.

Далі тіло обгорнули лляними смужками для захисту від світла і комах. Таким Білліса і побачила його дружина, залишивши поруч з трупом декілька фотографій та малюнків онуків.

Тіло сушили протягом трьох місяців. Судмедексперт Пітер Ванезіс, який проводив бальзамування, зауважив: «Шкіра набула характерного зовнішнього вигляду, який є свідченням того, що муміфікація пройшла успішно».

Вчені твердять, що цей експеримент допоможе в розробці альтернативи формальдегіду. До речі, до кінця року тіло повинне зберігатися під наглядом спеціалістів у судово-медичному центрі Шеффілда.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу