Таємниця загибелі Вінсента Ван Гога Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2011 14:59 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно американські біографи знаменитого на увесь світ художника Вінсента Ван Гога Стівен Найфех та Грегорі Уайт Сміт дійшли висновку, що свого часу Вінсент був убитий, і аж ніяк не міг накласти на себе руки.

Взагалі на сьогоднішній день прийнято вважати, що 27 липня 1890 року Ван Гог покінчив життя самогубством, вистріливши собі в груди з револьвера під час прогулянки по пшеничному полю неподалік містечка Овер-сюр-Уазо. Смертельно поранений він повернувся в готель, де через два дні й помер в результаті зараження крові.

Однак Стівен Найфех і Грегорі Уайт Сміт, отримавши перед цим Пулітцерівську премію за біографію художника Пола Джексона Поллака, вивчили документи та листи і дійшли висновку, що художник не мав наміру зводити рахунки з життям. Зокрема, вчені вказують на ті факти, що після смерті художника не вдалося знайти кисті та мольберт, які він брав із собою на прогулянку. Окрім того, не вдалося знайти і зброї, з якої був зроблений смертельний постріл.

Ван Гог був убитий сусідським підлітком
Ван Гог був убитий сусідським підлітком

Куля, якою був убитий художник, "увійшла в його тіло під кутом, а не прямо, як цього слід було б очікувати в разі самогубства."

Отож, враховуючи всі перераховані вище обставини, дослідники вважають, що художника убив син сусіда, 16-річний Рене Секретан, який на той час був на полі разом зі своїм другом. "Складно собі уявити, щоб юнаки стріляли в художника навмисне. Скоріше за все, рушниця вистрелила випадково".

За словами дослідників, художник не хотів, щоб підлітків звинуватили у вбивстві, тому й розповів усім, ніби зробив це сам.

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу