У Мілані виросте вертикальний ліс Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2011 14:53 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно італійський архітектор на ім’я Стефано Боері (Stefano Boeri) розробив оригінальний проект, назвавши його «Вертикальний ліс» (Bosco Verticale). Проект являє собою два житлових будинки, на поверхах яких буде рости близько 900 дерев різної величини: 3, 6 і 9 метрів. Також тут виростуть різні чагарники та квіти.

Повідомляється, що Bosco Verticale – це лише один з елементів запропонованої Стефано Боері програми BioMilano – ця програма передбачає озеленення міста.

Одна з веж під назвою Torre E сягне у висоту на 105м та налічуватиме 24 поверхи. Інша вежа, Torre D, матиме 17 поверхів та сягатиме 78 м. Окрім помешкань та садів, у «вертикальному лісі» збудують ресторани, фітнес-центри та паркінги.

У кожній квартирі будинку буде як мінімум один балкон з деревами. Ясна річ, вежі будуть зеленими не лише зовні: їх обладнають сонячними та вітровими електростанціями, прогресивними системами вентиляції, освітлення та всілякої рециркуляції.

Вертикальний
Вертикальний

Будівництво веж стартувало у 2007 році і має завершитися в 2012-му. А бюджет проекту загалом склав близько 65 мільйонів євро.

А тим часом у Валенсії йде реалізація дуже схожого проекту. 21-поверхову будівлю з деревами спроектували іспанці зі студії Mgaarqtos у співробітництві з голландською компанією MVRDV (1, 2, 3, 4, 5). Будинок отримав назву Torre Huerta і статус «Соціополіса»

Джерело: http://www.membrana.ru/


Інші новини розділу