Хочете народити дівчинку - нервуйтеся... Автор: lesya · Опубліковано: 18.10.2011 14:50 · Розділ: Наука

Нещодавно британські вчені в процесі проведення відповідних досліджень дійшли вельми несподіваного та цікавого висновку: їм вдалося виявити, що у жінок, які на момент зачаття переживають нелегкі часи та перебувають у стані стресу, більше шансів народити доньок.

Однак що ж слід розуміти під висловом «нелегкі часи» або ж «стрес»? Сюди варто зарахувати проблеми та скандали вдома, труднощі на роботі, неполадки з особистим життям, говорять фахівці. Декілька місяців такого життя - і стрес уже хронічний. А завагітнівши в такому стані, жінка через дев'ять місяців народить доньку.

Так, вчені Оксфордського університету, зіставивши окремі факти зі статистикою, виявили, що після теракту 11 вересня в Америці народжувалося більше дівчаток. Окрім того, після економічних криз також народжується більше дівчаток. А вся справа тут в гормонах. Цього разу всьому виною кортизол, який накопичується в організмі жінки в різноманітних стресових умовах. І чим вищий рівень цього гормону, тим вища ймовірність народити дівчинку.

В досліджені, проведеному британськими фахівцями, взяло участь 338 британських жінок, які мріяли завагітніти. В рамках експерименту вони змушені були вести щоденники, записуючи туди все те, що з ними відбувається. Разом з цим вчені весь цей час заміряли рівень кортизолу в крові піддослідних.

До речі, за статистикою у Британії на 100 дівчаток народжується 105 хлопчиків. Однак під час експерименту з'ясувалося, що у жінок, які перебували в стресових умовах, шансів народити дівчинку було на 75 відсотків більше, аніж у "спокійних".

Кортизол дозволяє вижити лише чоловічим хромосомам (фото з сайту vagitna.pl.ua)
Кортизол дозволяє вижити лише чоловічим хромосомам (фото з сайту vagitna.pl.ua)

Однак яким саме чином жіночі гормони впливають на стать дитини? Адже вже давно відомо, що за народження хлопчика чи дівчинки відповідають чоловічі хромосоми. Та все не так просто, твердять учені. Зрозуміло, сперматозоїду недостатньо просто вирватися назовні - йому потрібно дістатися до яйцеклітини. А той самий кортизол та його підвищені показники служать перешкодою на шляху сперматозоїда до яйцеклітини.

Як відомо, сперматозоїди з "чоловічими" хромосомами швидші, ніж з «жіночими», та водночас не такі витривалі. А ось сперматозоїди-"дівчатка" - навпаки. Отож коли у організмі жінки високий рівень кортизолу, то вижити зможуть лише найсильніші сперматозоїди, а вони найчастіше несуть в собі "дівочі" хромосоми. Саме тому, якщо майбутня мама багато нервується, викидень може статися набагато швидше, якщо вона чекає хлопчика.

До речі, в результаті дослідження, проведеного раніше, виявилося, що сильні та вольові жінки частіше народжують хлопчиків. Адже в їхньому організмі підвищений рівень гормону тестостерону, а він створює гостинне середовище для сперматозоїдів-"хлопчиків".

Джерело: http://kp.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.