Першим роботам більше чотирьох сотень років Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2011 14:21 · Розділ: Цікаві факти

Важко уявити сучасний світ без роботів. Однак мало хто знає, що, приміром, японська робототехніка почала розвиватися набагато раніше, ніж можна собі уявити. Так, поняття Karakuri ningyo, що перекладається з японської як "механічна лялька", відводить нас в епоху Едо, яка тривала з 1603 по 1868 рік.

За твердженням істориків, Karakuri ningyo, були "нащадками" перших механічних годинників з водяним приводом та ранніх астрономічних інструментів, розроблених спершу китайцями. Зауважимо, що розвиток тогочасних технологій поширювався з Китаю уздовж Корейського півострова, дійшовши в кінці-кінців і до японської острівної держави. Так і з'явилися перші японські механічні роботи-автомати.

Найстаріший робот Karakuri - Sinan-sha - який був власністю японського імператора на ім’я Тенч, створювався майстром протягом довгих 9 років. Це була фігурка відлюдника, який сидить на чомусь на зразок воза. Руки цієї фігурки завжди вказували на південь, тому це творіння можна вважати і раннім компасом.

Перші роботи були схожими на механічні годинники
Перші роботи були схожими на механічні годинники

Особливою популярністю в період Едо користувалися "Zashiki Karakuri", створені спеціально для домашніх розваг. Zashiki Karakuri, відомі також під назвою "робот-чайний сервіс", працювали наступним чином: важелі, кулачки і шестерні усередині робота змушували його рухатися в тому випадку, коли чашку з чаєм ставили на спеціальний піднос. Коли ж чашку з підноса забирали, робот зупинявся, а коли її наповнювали чаєм заново, то всі механізми робота поверталися в початковий стан.

Згодом японські майстри почали створювати складніші автомати. До речі, механіка пізніших роботів Karakuri була збудована на зразок механіки годинникових механізмів, а це вже - вплив західної цивілізації.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу