Посвячена Гертруді Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2011 13:51 · Розділ: Культура

Цими днями у Парижі відкрилася оригінальна виставка, в центрі якої -творче суперництво художників Анрі Матісса (Henri Matisse) та Пабла Пікассо (Pablo Picasso). Виставка отримала назву «Родина Стайн», а триватиме вона до 16 січня наступного року.

Що ж стосується історії родини Стайн, то, напевне, слід розповісти в двох словах, ким були ці люди, які й стали центром паризької експозиції. Отож, почнемо. Міллі (Milly) і Даніель Стайн (Daniel Stein) свого часу мешкали в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. У 1865 році Міллі народила первістка Майкла (Michael), а через сім років, у 1872, на світ з'явився Лео (Leo), а ще через два роки - Гертруда (Gertrude). Згодом сімейство переїхало на деякий час в Париж, а після 1891 року Майкл змінив свого батька на посту глави компанії Omnibus Railway and Cable у Сан-Франциско. Зрозуміло, що матеріальні статки сім'ї виросли настільки, що в них уже не було ніякої потреби працювати.

А що стосується дітей, то вони були добре вихованими та освіченими американцями, яких понад усе приваблював Старий Світ. Вони об'їздили всю Європу та осіли в Італії і Франції. Найбільше їх приваблювали музеї та антикварні магазини.

У 1903 році Лео придбав полотно Поля Сезанна (Paul Cezanne). Тоді ж до Лео на вулицю Флерюсе, 27, переїхала Гертруда, після чого квартира стала одним із центрів художнього та літературного життя Парижа до років Першої світової війни та у повоєнний період.

Гертруда підтримувала тісні взаємини з Пікассо
Гертруда підтримувала тісні взаємини з Пікассо

Нагадаємо також, що Гертруда Стайн колекціонувала і пропагувала витвори новітнього мистецтва (насамперед, кубізму), збирала роботи Пікассо (відомий портрет Стайн 1906 року, виконаний цим художником), Брака, Шагала, Модільяні, Гріса, Паскіна, підтримувала багатьох художників Паризької школи. Гертруда підтримувала дружні взаємини з Матісом, Пікассо, Максом Жакобом, Хемінгуеєм, Фіцджеральдом, Уайлдером, протягом тривалого часу листуючись з ними.

Та лише з Пікассо і Матіссом Гертруду об'єднувала особливо міцна дружба, їхні творчі пошуки стимулювали її інтерес до експериментальної літератури. Дружба з Пікассо підштовхувала Стайн до творчих змагань, результатом яких стала серія словесних «портретів» і «кубістських» втілень предметів, їжі і приміщень, опублікованих під назвою «Ніжні кнопки» у 1914 році.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?