Сідницю Саддама Хусейна продадуть з аукціону Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2011 13:59 · Розділ: Цікаві факти

Цікавий фрагмент статуї Саддама Хусейна, знищеної в 2003 р. в Багдаді американськими солдатами, незабаром продадуть з молотка. На сьогоднішній день бронзова сідниця колишнього президента Іраку належить солдатові британського спецназу Найджелу Елі.

"Уламок був зі мною протягом всіх цих років, і тепер я вирішив, що пора пустити його на добру справу", - розповідає Елі. Всі виручені кошти колишній спецназівець планує віддати на благодійність.

Шматок знаменитої статуї чоловікові дістався під час його візиту до Багдаду в складі знімальної групи. "Коли ми прибули на площу Фірдос, пам'ятник щойно впав, і американці одразу ж оточили його танками", - розповідає Елі.

Шматок зруйнованої статуї до цього часу зберігався у спецназівця (фото взято з сайту gazeta.ua)
Шматок зруйнованої статуї до цього часу зберігався у спецназівця (фото взято з сайту gazeta.ua)

За словами Найджела, він вирішив забрати собі невеликий шматочок знищеної статуї на пам'ять. Однак, звернувшися з цим проханням до одного з морських піхотинців, які стояли поруч, Елі отримав величезний, завбільшки з метр, осколок бронзової сідниці диктатора.

До речі, ця частина Саддама принесла Елі чимало клопоту: покидаючи Багдад, він змушений був заплатити в аеропорту велику суму за перевезення багажу. Однак тепер сувенір окупиться сторицею, вважає Елі, розраховуючи виручити за екзотичний осколок як мінімум декілька тисяч доларів.

Джерело: http://www.utro.ru


Інші новини розділу