Вода допомагає зняти стрес Автор: lesya · Опубліковано: 13.10.2011 13:51 · Розділ: Авто-мото

Нещодавно група науковців з університету штату Мічиган у США провела дослідження, результати якого зайвий раз підтверджують терапевтичний та антистресовий вплив води на тіло та психіку людини.

Так, опираючись на результати проведеного дослідження, психологи твердять, що, вмиваючись чи приймаючи ванну, людина підсвідомо пов'язує очищення тіла від фізичного бруду з очищенням психіки від бруду ментального. Саме тому навіть звичайнісіньке миття рук або ж умивання обличчя допомагає впоратися зі стресом та налагодити свій душевний стан.

За словами керівника дослідження Спайка Лі, вода не лише здатна усувати негативні емоції, вона притуплює позитивну емоційну реакцію від будь-яких подій. Таким чином, контакт з водою у людини, яка з будь-якого приводу сильно радіє, може якоюсь мірою зменшити почуття задоволення та приземлити піднесений настрій.

Людина підсвідомо ототожнює очищення тіла з очищенням душі
Людина підсвідомо ототожнює очищення тіла з очищенням душі

У дослідженні Спайка Лі взяло участь декілька добровольців. В рамках експерименту всі учасники повинні були чинити якісь аморальні дії, як стосовно себе, так і відносно оточуючих людей. Опісля учасники повинні були пройти психологічні тести, покликані визначити ступінь почуття провини у випробовуваних. Деякі добровольці проходили тестування в чистій кімнаті з можливістю вимити руки, решта ж відповідала на запитання тесту в брудному та неприбраному приміщенні.

І виявилося, що добровольці, які знаходилися в брудній кімнаті, відчували набагато активніше почуття провини, вважаючи набагато аморальнішими як себе, так і оточуючих. Натомість у тих осіб, які мали можливість вимити руки під час тесту, рівень почуття провини помітно знижувався. Інакше кажучи, вода допомогла їм почасти зняти почуття провини та дискомфорту.

Джерело: http://news.siteua.org


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.