Як лікуватися лісовими грибами? Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2011 13:29 · Розділ: Медицина

А чи знаєте Ви, що гриби можуть вилікувати цілу низку захворювань? Так-так, на сьогоднішній день існує навіть метод лікування грибами. А називається він фунготерапією.

Отож які гриби та коли слід вживати? Білі гриби - чемпіони міцелію по білках. В одному кілограмі сушених грибів протеїнів набагато більше, ніж у шматку яловичини такої ж ваги. А ось жирів - зовсім трохи. Тому набагато корисніше з’їсти порцію тушкованих білих грибів замість смаженого стейка.

Однак при цьому слід пам’ятати, що білі гриби - самостійна і примхлива страва. М'ясні білки ніби вступають в «конфлікт» з грибними. А, приміром, крохмаль гальмує і без того довгий процес перетравлення білих грибів. Тому картопля - не найкращий гарнір до них. Найкраще грибні білки засвоюється з повільними вуглеводами, приміром, необробленим рисом. Окрім того, у білих грибах високий вміст «серцевого» вітаміну РР (нікотинової кислоти), тому людям із серцево-судинними захворюваннями варто поласувати супчиком з білих грибів, який зміцнить стінки міокарда.

До того ж, в білих грибах високий вміст солей заліза. Тому гречка з грибами – чудовий засіб для профілактики залізодефіцитної анемії.

Також білі гриби містять цинк, йод, мідь та вітамін В1 - такі необхідні для підтримки імунітету.

Білі гриби - чудове джерело білка
Білі гриби - чудове джерело білка

Грузді знищують палички Коха. Ці осінні гриби забезпечують наш організм надзвичайно корисними бактеріями та є практично єдиним джерелом «сонячного» вітаміну D не тваринного походження (зазвичай він надходить у наш організм з молочними продуктами та печінкою тріски).

У народній медицині мочені грузді використовуються для профілактики утворення каменів у нирках. Біо-активні речовини цих грибів перешкоджають утворенню уратів та аксалатів (це різні види ниркових камінців).

Окрім того, грузді містять антибіотикоподібні речовини, які пригнічують розмноження паличок Коха, зміцнюючи слизові оболонки бронхів та легенів.

Лисички - природні антибіотики. Вони стимулюють роботу органів імунної системи, наприклад, селезінки за рахунок вмісту великих кількостей вітамінів А, В1, В2, цинку та селену. Окрім того, лисички корисні при діабеті. Ферменти цих грибів запускають процес відновлення пошкоджених клітин підшлункової залози. Однак при панкреатиті чи інших гострих запаленнях органів травлення, вживати гриби не слід, адже вони все-таки дуже важко засвоюються.

До речі, лисички - єдиний гриб, який не накопичує радіоактивних речовин, навпаки, виводячи з організму радіонукліди.

Джерело: http://kp.ru


Інші новини розділу