Всередині чорних дір існують високорозвинені цивілізації Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2011 13:37 · Розділ: Наука

За словами співробітника московського Інституту ядерних досліджень РАН В'ячеслава Докучаєва, всередині чорних дір можуть існувати форми життя, в тім числі й у вигляді високорозвинених цивілізацій, які з невідомих причин не бажають розкривати своє місце розташування.

Побутує думка, що чорні діри засмоктують у себе все з навколишнього середовища, включаючи світло. Та Докучаєв впевнений, що всередині цих чорних дір існують місця, де фотони здатні вижити в стійких періодичних орбітах. А раз існують орбіти для фотонів, то є висока ймовірність того, що в чорних дірах наявні стабільні орбіти і для значно більших об'єктів - наприклад, планет.

Однак основна проблема в тому, що виявити ці стабільні орбіти не дозволяє так званий горизонт подій - первинна область чорних дір, де час і простір зливаються в єдине ціле. Вчений твердить, що за межами горизонту подій є так званий "горизонт Коші" - область, де простір і час стають звичними – зі своїми звиклими властивостями та характеристиками. І всі об'єкти в цьому просторі обертаються по сингулярності, так само, як і планети нашої Сонячної системи. Щоправда, на відміну від звичайних орбіт, ці мають не кругову, а значно складнішу форму, яка чимось нагадує вінок з пелюсток. Планети, які обертаються на таких орбітах, отримують енергію не лише за рахунок самої сингулярності, а й від фотонів, захоплених орбітою.

Чорні діри - притулок для інопланетян (фото з сайту uk.wikipedia.org)
Чорні діри - притулок для інопланетян (фото з сайту uk.wikipedia.org)

Вчений впевнений, що на таких планетах наявні усі умови для формування складних хімічних речовин, а отже, є всі передумови для зародження життя, в тім числі й у вигляді високорозвинених цивілізацій. Вчений також твердить, що для високорозвинених інопланетян чорні діри є ідеальним притулком, який не видає їхнього розташування.

До речі, наприкінці березня цього року вчені з американського Університету Вілланова, штат Пенсільванія, висунули теорію про те, що представників позаземних цивілізацій, як і сліди їхнього існування, могли поглинути чорні діри. І що найгірше, фахівці не виключають, що та ж доля чекає землян.

Джерело: E-NEWS


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.