Facebook-пияцтво входить в моду Автор: lesya · Опубліковано: 11.10.2011 13:18 · Розділ: Суспільство

Ні для кого не секрет, що соціальні мережі настільки глибоко увійшли в повсякденне життя сучасних молодих європейців та американців, що багато хто з них, використовуючи Facebook, не тільки листується з друзями, але й… розпиває алкоголь. Так, за даними фахівців, замість того, щоб ходити до барів, студенти дедалі частіше влаштовують «онлайн-п'янки».

За словами американських і європейських соціологів, випадки алкоголізму серед молоді у віці від 18 до 29 років протягом останніх років різко почастішали. Така вельми неприємна статистика певною мірою зумовлена зростаючою популярністю соціальних мереж серед молоді. Вчені з цього приводу жартують, що соціальні мережі на кшталт Facebook давно пора перейменувати на асоціальні мережі: і справді, віддаючи перевагу віртуальному спілкуванню, студенти дедалі рідше виходити з дому, з'являються у громадських місцях та запрошують до себе гостей.

Окрім того, значна кількість користувачів таких мереж всіляко намагаються перенести у віртуальну площину не лише спілкування, а й все, що його супроводжує. І розпивання алкоголю тут не виняток. Адже, за даними вчених, сьогодні у Європі та США онлайн-п'янки – останній писк моди. А все відбувається наступним чином: у призначений час молоді люди, які проживають в різних містах, країнах або ж на протилежних кінцях вулиці, сідають перед моніторами своїх комп'ютерів і, відкриваючи пляшку чогось міцного, починають листуватися на Facebook так, ніби їхній співрозмовник знаходиться поруч, біля барної стійки, а не на відстані десятків кілометрів. Деякі навіть цокаються через монітор, легенько вдаряючи пляшкою чи склянкою зі спиртним по екрану.

Онлайн-пияцтво тривожить соціологів (фото взято з сайту yoki.ru)
Онлайн-пияцтво тривожить соціологів (фото взято з сайту yoki.ru)

Соціологи вважають таке явище згубним не лише для соціальної адаптації молодих людей, але і для їхнього здоров'я. За словами вчених, більшість «онлайн-п'яниць» згодом перетворюються на реальних алкоголіків.

В рамках дослідження вчені провели експеримент за участю 224 молодих людей у віці від 18 до 29 років, у яких є свої Facebook-акаунти. Учасникам експерименту задавали 10 навідних запитань про те, як часто та за яких обставин вони воліють вживати спиртні напої. В результаті виявилося, що найбільше алкоголю вживають ті молоді люди, які полюбляють виставляти свої алкогольні досягнення на потіху всьому Інтернету.

Який вихід з цієї ситуації? Ось тут думки вчених розходяться: одні підкреслюють необхідність заборони «алкогольних» статусів та фотографій, інші ж, розуміючи, що власники найбільшої у світі соціальної мережі навряд чи на це підуть, пропонують пропагувати замість онлайн-п'янок онлайн-чаювання. Окрім того, всі вчені наголошують на необхідності переконати молодих людей, що віртуальне спілкування ніколи не зрівняється з довірливими бесідами віч-на-віч.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.