Війна з талібами - безглузда Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2011 14:04 · Розділ: Події у світі

Нещодавно американська телекомпанія CBS провела опитування серед американських солдатів, які повернулися з Афганістану, в результаті якого виявилося, що кожен третій американець, який брав участь у військовій кампанії США та НАТО в Афганістані, вважає її, цю війну, безглуздою.

Окрім того, більшість опитаних дотримуються думки, що після десятирічної кампанії в Афганістані США варто було б зосередитися на внутрішніх проблемах, максимально обмеживши зовнішню політику країни.

На фоні результатів опитування різко постає дилема, з якою зіткнулася адміністрація президента Барака Обами: з одного боку, влада США оголосила про повне виведення військ з Афганістану вже в 2014 році, однак з іншого - почастішали напади талібів, що змушує владу задуматися про продовження операції.

Американські солдати вважають війну в Афганістані безглуздою (фото взято з сайту fotonews.com.ua)
Американські солдати вважають війну в Афганістані безглуздою (фото взято з сайту fotonews.com.ua)

Однак боротьба з дефіцитом бюджету та спроби завоювати голоси виборців змушують адміністрацію Обами вивести війська в раніше оголошені терміни.

Протягом останніх десяти років майже 4500 американських солдатів загинули в Іраку та близько 1700 солдатів було вбито в Афганістані. А загальна сума витрат на ці військові кампанії перевищила $ 1 трлн.

Джерело: http://www.gazeta.ru/


Інші новини розділу