Вірність чоловіка гарантуватиме новонароджений Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2011 13:42 · Розділ: Наука

За даними проведених нещодавно досліджень, після народження в сім'ї первістка у чоловіків різко знижується рівень тестостерону в крові. В результаті чоловіки набагато рідше зраджують своїм дружинам. Таких висновків дійшли фахівці Північно-західного університету американського штату Іллінойс, одного з найстаріших університетів у США.

Такі серйозні зміни в поведінці представників сильної статі зумовлені аж ніяк не зростаючим почуттям обов'язку перед сім'єю або перед народженим потомством, а саме зниженням рівня чоловічого гормону тестостерону.

За словами фахівців, саме в той період, коли чоловіки стають батьками, їхній організм починає придушувати "сексуальний" гормон, зумовлюючи нові норми поведінки - велику зацікавленість власне у вихованні підростаючого покоління та батьківстві, а не у прагненні продовжувати активно займатися сексом з прекрасною статтю.

В дослідженні американських експертів взяли участь 600 американців, спостереження за якими проводилися протягом п'яти років. Всім учасникам експерименту було від 20 до 30 років. Приблизно у третини добровольців протягом того часу, поки проводився експеримент, народилася дитина.

До речі, до моменту народження дитини саме у цієї групи обстежуваних американців були найвищі показники вмісту тестостерону в крові. Однак після появи на світ первістків "виробництво" "сексуального" гормону стрімко знизилося. І при цьому найбільш різке зниження спостерігалося у тих батьків, які брали активну та безпосередню участь в догляді за дитиною.

В рамках іншого дослідження, проведеного дещо раніше, вчені досліджували рівні тестостерону у групи 21-річних філіппінців, які ще не мали дітей.

Протягом наступних п'яти років у бездітних чоловіків спостерігалося середнє, обумовлене віковими обставинами, 14-процентне зниження рівня тестостерону, тоді як у тих філіппінців, які стали батьками, падіння рівня "сексуального" гормону досягало 34%.

Чоловіки з новонародженими дітьми навіть не думають про зраду
Чоловіки з новонародженими дітьми навіть не думають про зраду

У чоловіків, які випробували себе в ролі батька не більше одного місяця, зниження рівня тестостерону наближалося аж до 50%. Та найбільше зниження рівня тестостерону спостерігалося у тих чоловіків, які піклувалися про новонародженого від одного до трьох годин на добу. За словами спеціалістів, таке зниження рівня тестостерону не має нічого спільного зі стресом чи з недосипанням.

Окрім того, вчені звертають особливу увагу на те, що зниження рівня тестостерону зберігається на декілька років, якщо лише батьки будуть тісно залучені до турботи про підростаюче покоління.

Джерело: http://www.point.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.