На сприйняття расової приналежності впливає... стиль одягу Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2011 13:38 · Розділ: Суспільство

Нещодавно група американських учених провела вельми цікавий експеримент, дослідивши, як людина визначає расову приналежність інших людей. І виявилося, що іноді на вибір впливає стиль одягу.

В рамках дослідження учасників експерименту попросили визначити расу людини на фотографії. І з'ясувалося, що персонаж, одягнений в діловий костюм, частіше здавався учасникам дослідження білим, а в форму прибиральника - чорним.

Американці - расисти, хоча й підсвідомі
Американці - расисти, хоча й підсвідомі

Окрім того, американські психологи звернули увагу на мимовільні рухи рук учасників експерименту – ці рухи відстежувалися за допомогою спеціальної програми. І виявилося, що навіть коли людина зараховувала «простого» персонажа до білих, а персонажа з високим статусом - до чорних, то перед тим, як зробити остаточний вибір, учасники присували мишку трохи ближче до протилежного варіанту.

Ну, звичайно ж, можна припустити, що в опитуванні брали участь добровольці зі США, через що результати експерименту можуть бути дещо неправильними. Вчені вважають, що в усьому винна популярна в середовищі американців думка, ніби громадяни країни з темним кольором шкіри мають гірше соціальне становище.

«Результати нашого дослідження доводять, що сприйняття особи – це завжди компроміс між тим, що ми насправді бачимо, і тим багажем знань, який несемо за плечима», - твердить провідний автор роботи Джонатан Фріман (Jonathan Freeman) з університету Тафтса (Tufts University).

Таким чином, результати дослідження демонструють один із можливих механізмів появи непомітного, неусвідомлюваного самою людиною расизму. «Расові стереотипи настільки сильні, що впливають на наше візуальне сприйняття, систематично змінюючи наше уявлення про навколишній соціальний світ», - додав на завершення Фріман.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.