Вчені забороняють металістам трясти головою Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2011 14:34 · Розділ: Музика

Нещодавно австралійський вчений Ендрю Макінтош (Andrew McIntosh) у співпраці зі своїм колегою Декланом Паттоном (Declan Patton) з університету Нового Південного Уельсу (UNSW) провів спеціальне дослідження, в ході якого вивчив небезпечні наслідки так званого хедбенгінга. Опираючись на результати роботи, фахівці твердять, що фанатам рок-музики, а особливо хеві-метала, слід обережніше трясти головою на концертах у такт улюбленим композиціям. В іншому ж випадку вони ризикують заробити не лише травми голови та шиї, а й, можливо, пошкодження головного мозку.

В рамках дослідження вчені відвідали декілька концертів важкого року (не будучи при цьому фанатами даного напряму) та поспілкувалися з фокус-групою, до складу якої входять місцеві музиканти. Таким чином спеціалісти склали рейтинг найпопулярніших у хедбенгерів пісень і, зіставивши результати спостережень з наявними відомостями з біомеханіки, оцінили ризики.

І ось які результати: середній темп композиції, ідеальної для хедбенгінга, становить 146 ударів на хвилину, і якщо людина повертає головою більше, ніж на 75 градусів, вона отримає легку травму голови (не кажучи вже про головний біль та запаморочення). При дещо вищому темпі та діапазоні рухів існує ризик пошкодження шиї.

У багатьох фанатів хеві-метала після концертів болить голова, і не лише від випитого...
У багатьох фанатів хеві-метала після концертів болить голова, і не лише від випитого...

Отож Макінтош та Паттон радять хедбенгерам трохи менше вертіти головою і, якщо вже так хочеться, трясти нею в уповільненому темпі, а ще краще - замінити хеві-метал орієнтованим на дорослих роком, використовуючи засоби індивідуального захисту. Та й взагалі краще слухати радісну музику, яка стимулює кровообіг.

До речі, у даному контексті зауважимо, що деякі вчені вважають, ніби хеві-метал позитивно впливає на інтелектуальний розвиток підлітків, а рок-музика може позитивно впливати на розумові здібності в цілому.

Джерело: E-NEWS


Інші новини розділу