Пиво в Україні подорожчає Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.06.2009 08:52 · Розділ: Економіка

Депутати підвищили акциз на пиво з нинішніх 0,31 гривень за літр до 0,6 гривні. Нову ставку збору введуть одразу після публікації закону. Крім того, з 1 липня зросте ставка акцизу на спирт етиловий і лікеро-горілчані вироби - на 26%, а також на ігристі (газовані) вина - в 1,6 рази.

Як повідомляють працівники пивних компаній, напій подорожчає в середньому на 0,50 гривень. Адже, до ставки акцизу потрібно ще додати податок на додану вартість і роздрібну націнку. Тримати ціну на колишньому рівні за рахунок внутрішніх резервів виробники просто не зможуть. «Пивовари ще в минулому році вичерпали шляхи оптимізації виробничих процесів. А технологію виготовлення пива вони змінювати не будуть», - зазначає аналітик ІК «Драгон Капітал» Тамара Левченко.

При цьому, підвищення цін на пиво приведе до ще більшого скорочення об'ємів виробництва. «Для нас попередній рік був дуже несприятливим. Тільки у I кварталі падіння ринку склало 14%. Тепер об'єми виробництва до кінця року впадуть ще на 25%», - повідомив президент компанії «Оболонь» Олександр Слободян. За його словами, це приведе до того, що дрібні виробники будуть змушені піти з ринку. Вони просто не зможуть забезпечити прийнятну для покупця ціну, зберігши при цьому рентабельність.

За оцінками Міністерства фінансів, підвищення акцизного збору на пиво принесе до держбюджету додаткові 260-280 мільйонів гривень.

Джерело glavred.info


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.