Характер людини залежить від групи крові Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2011 14:18 · Розділ: Цікаві факти

Відомо, що мешканці країн Сходу вірять в те, що група крові визначає риси вашого характеру та схильність до тих чи інших захворювань. Більше того, у Китаї та Японії до цього показника ставляться настільки серйозно, що тут побутує думка, ніби люди з різними групами крові відрізняються характерами та будовою організму.

У даному контексті слід зазначити, що цим питанням цікавилися не лише в Японії. Ще в 70-і роки ХХ століття радянські фахівці різних спеціалізацій - гастроентерологи, кардіологи, онкологи - зазначали, що для людей з різними групами крові підходять різні методи лікування.

А у 1980 році японський лікар та вчений Тосітака Номі в співавторстві з Олександром Бешером написав книгу "Ти - це твоя група крові", у якій описав риси характеру людей з різними групами крові. У книзі також містилися рекомендації для кожної групи. Дещо пізніше американський доктор Пітер д'Адамо опублікував книгу "Харчуйся правильно по своєму типу", і ця книга дуже швидко стала бестселером.

Виникає запитання: чи є все-таки у представників кожної з чотирьох груп якісь спільні риси будови організму та схожі типажі характеру? Виявляється, є. З хімічної точки зору кров різних груп відрізняється наявністю або ж відсутністю специфічних антигенів. У плазмі крові кожного з нас міститься один з двох типів агглютинінів - "склеюючих" речовин білкової природи, а в еритроцитах - один із двох можливих агглютиногенів - антигенів, які викликають утворення агглютиніна в сироватці крові. Комбінації цих факторів обумовлюють наявність чотирьох груп крові. До речі, існують й інші системи класифікації крові, однак цю вважають найнадійнішою, тому її найчастіше використовують в медицині.

Таким чином, різниця в біохімічному складі крові - науково доведений факт. Відмінності в складі крові можуть впливати на засвоюваність різних поживних речовин, на схильність до тих чи інших проблем зі здоров'ям, а можливо, і на поведінкові реакції, тобто характер.

Ось тут не можливо буде обійтися без історії. Взагалі чотири різні групи крові з'явилися у людства не одночасно. Білки, які обумовлюють відмінності в біохімічному складі крові, з'являлися з часом, в міру того, як змінювалося травлення людини, будова її імунної системи та склад самої крові. Змінювалися вони під впливом соціальної еволюції, оскільки з розвитком чергового суспільного ладу у людей мінялися звички, спосіб життя та склад їжі. Не останню роль тут відіграли й глобальні зміни клімату. За даними фахівців, періоди появи нових груп крові приблизно збігаються з глобальними соціальними змінами в суспільстві: переходом з полювання та збирання на землеробство, появою кочових племен та виникненням феодального ладу.

Прийнято вважати, що вихідною групою крові всього людства була перша (вона позначається як "0"). Виникла вона близько 40 тисяч років тому та до цього часу є найпоширенішою. Першу групу фіксують у 40-50% населення земної кулі. Ця група була групою крові мисливців, адже для того, щоб вижити в первісному світі, людина повинна була мати здорову агресивність, цілеспрямованість та не замислюватися про сторонні предмети. Власне, такі риси характеру збереглися й у представників першої групи до сьогодні: вони цілеспрямовані та вперті, часом дратівливі, оптимістичні та не схильні до рефлексії. До речі, представникам цієї групи зовсім не шкодить тваринний білок: вони можуть дозволити собі їсти більше м'яса і риби, ніж всі інші.

Група крові визначає характер людини (фото з сайту utro.ua)
Група крові визначає характер людини (фото з сайту utro.ua)

Друга група крові ("А") з'явилася наступною. Виникла вона приблизно 20-25 тисяч років тому, коли люди навчилися обробляти землю та стали вести осілий спосіб життя. Представники другої групи крові, образно висловлюючись, нащадки хліборобів. Їхній організм добре засвоює рослинну їжу, особливо злаки та боби, які майже зовсім не підходять представникам інших груп. Представники другої групи - товариські, спокійні люди, готові йти на компроміси. Їх - 30 - 40% населення земної кулі.

Третій ("В") групі крові - приблизно 10 тисяч років. Саме тоді люди навчилися вирощувати худобу та стали активно кочувати з місця на місце в пошуках кращих умов для життя. Організм людей з третьою групою прекрасно засвоює молочний білок та взагалі є найбільш "всеїдним". Носії цієї групи характеризуються творчим розумом, однак не витримують монотонності та швидко втрачають інтерес до всіх занять. А ще вони індивідуалісти, які ненавидять пристосовуватися до загальних правил.

Представників четвертої ("АВ") групи крові на Землі дуже мало - всього 5-7%. Ця група виникла близько півтори тисячі років тому, тобто вже на початку нашої ери, в результаті змішування другої і третьої груп крові. Східні фахівці називають цей тип "загадкою", приписуючи йому найдивовижніші та суперечливі властивості. Ці люди характеризуються слабкою імунною системою. Дуже часто у них спостерігаються проблеми з травленням, нерідко – з психікою. У людей з четвертою групою дуже часто драматична доля.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу