Поведінка людини у стані сп'яніння викликана імунною реакцією Автор: lesya · Опубліковано: 04.10.2011 14:14 · Розділ: Медицина

Нещодавно австралійські вчені провели дослідження, результати якого дуже важливі для розуміння усіх механізмів впливу алкоголю на організм людини, а також для ефективнішого виявлення осіб з високим ризиком ушкоджень головного мозку в результаті алкоголізму. Вчені виявили, що причиною зміни поведінки в стані алкогольного сп'яніння може бути імунна реакція головного мозку на алкоголь.

«Дивно, але протягом багатовікової історії вживання людиною алкоголю ми врешті-решт почали розуміти, як саме він впливає на нервові клітини мозку. І сталося це лише декілька десятків років тому, хоча ми до цих пір вивчаємо, що ж саме відбувається», - говорять вчені з університету Аделаїди в Австралії.

У алкоголізмі частково винен імунітет
У алкоголізмі частково винен імунітет

Фахівці виявили, що алкоголь впливає не лише на нервові клітини, але й на роботу імунної системи головного мозку. Цю імунну реакцію вчені й пов'язують з усіма відомими змінами в поведінці після прийняття алкоголю, такими як, приміром, проблеми з контролем м'язів, які відповідають за рух та мову.

В рамках дослідження австралійські вчені вивчили ефект блокування Toll -подібних рецепторів, які відграють важливу роль в реакціях системи вродженого та набутого імунітету на зміни в поведінці мишей, яким вводили дозу алкоголю. Алкоголь також давали мишам, у яких дані рецептори були «відключені», та тваринам, рецептори яких були «виведені з ладу» за допомогою спеціальних препаратів.

В результаті виявилося, що блокування цієї частини імунної системи або за допомогою ліків, або за допомогою генетичних методів, значною мірою знижувало ступінь впливу алкоголю на поведінку. І хоча експерименти проводилися на мишах, учені упевнені, що результати роботи придатні й для людей.

«Ліки, спрямовані на Toll -подібні рецептори, можуть стати необхідною допомогою у боротьбі з алкогольною залежністю та гострим алкогольним отруєнням», - твердять автори дослідження.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу