«Твіттер» допоміг накреслити криву людського настрою Автор: lesya · Опубліковано: 03.10.2011 14:59 · Розділ: Суспільство

Цими днями Скотт Голдер з Корнельського університету (США), проаналізувавши півмільярда твітів, склав всесвітню картину того, як протягом доби змінюється настрій всієї людської цивілізації.

Результат може видатися очевидним: заряд позитивної енергії досягає піку вранці, далі настає сумний робочий день, наприкінці якого настрій знову починає підніматися. Все те негативне, що накопичилося протягом робочого тижня, розсіюється в п'ятницю у другій половині дня, а на вихідних люди переповнені радістю.

Майже усі люди люблять ранки
Майже усі люди люблять ранки

Основна проблема, з якою зіткнувся фахівець, - як виміряти самовідчуття людини. Адже ціле покоління вчених розробляє все нові й нові методи, та, на превеликий жаль, безрезультатно.

Зазвичай дослідникам доводиться покладатися на те, як оцінюють свій настрій самі піддослідні. При цьому учасниками анкетування практично завжди стають студенти західних вузів, які, ясна річ, не є представниками всього людства.

І хоча користувачі «Твіттера» теж не можуть вважатися повноцінними представниками всього людства, культурний і географічний розмах популярності цієї платформи та постійне генерування даних, які піддаються розрахунками, пошукам кореляцій тощо, вже давно привертають увагу вчених. «Твіттер», «Фейсбук», угоди, укладені на eBay та покупки на Amazon - все це відображає повсякденне життя значної частини населення всього світу. Зрозуміло, що соціолог, маючи доступ до цих ресурсів, отримує фантастичні можливості для проведення досліджень.

Голдер у співпраці з Майклом Мейсі скористалися програмою аналізу тексту Linguistic Inquiry and Word Count. У цілому вони вивчили 509 млн твітів, написаних протягом двох років 2400000 користувачів з 84 країн світу. До речі, запропонована фахівцями тенденція підйому та спаду настрою виявилася справедливою для всього світу.

Зауважимо, що ідея про те, ніби настрій регулюється циркадним циклом, отримала широке визнання. Зрозуміло, що такі «Твіттер»-дослідження показують найзагальнішу модель, характерну для всього людства, без урахування індивідуальних відхилень. Так, адже одні люди переживають єдиний пік на добу, причому він припадає на пообідній час. В інших весь день проходить рівно. А в третіх трапляються два піки - опівдні та ввечері або ж у другій половині дня та ввечері. А в четвертих після обіду якраз все дуже погано.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.