Ще одна аномалія Бермудського трикутника Автор: lesya · Опубліковано: 03.10.2011 14:47 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно група американських вчених, провівши спеціальне дослідження в околицях Бермудського трикутника, виявила ще одну аномалію в цьому незвичайному місці. Виявляється, у поверхневих водах трикутника надзвичайно висока концентрація вірусів різних видів. При цьому практично всі вони безпечні для людини та здатні заражати лише океанських бактерій.

Історія Бермудського трикутника вельми цікава та сповнена загадок. Сама назва цієї аномальної зони з'явилася порівняно недавно - у 1964 році цей термін ввів американський любитель окультизму та паранормальних явищ Вінсент Геддіс (Vincent Gaddis), вивчивши декілька історій зниклих там кораблів та літаків. Втім, Джеддіс був не першим, хто звернув увагу на цей регіон Атлантичного океану. Ще у 1950 році американський журналіст Олександр Джоунс (Alexander Jones) написав статтю, присвячену цьому незвичайному місцю.

Джоунс причиною зникнення людей в цьому регіоні вважав «морського диявола» (sea devil). Однак справжню популярність Бермудський трикутник здобув у 1974 році, після виходу книги Чарльза Берлітца (Charles Berlitz), присвяченої аномаліям та незвичайним зникненням у цьому місці. Книга отримала назву «Бермудський трикутник» та практично одразу ж стала бестселером, а про загадкове явище дізнався увесь світ. Згодом фахівці з різних сфер науки почали час від часу присвячувати свої праці вивченню аномальної зони.

Однак така підвищена увага експертів завдала шкоди авторитету Берлітца. Проаналізувавши випадки, описані в книзі, вчені та журналісти зрозуміли, що окремі описані історії – звичайнісінькі вигадки автора, та й ті зникнення, які відбулися насправді, пообростали домислами. Отож ретельно ознайомившись зі статистичними даними, скептики виявили, що насправді літаки та кораблі в Бермудському трикутнику зникали не частіше, ніж у будь-який інший океанічної зоні такого ж розміру. До того ж, історики відзначають, що в документах часів колонізації Америки відсутні будь-які згадки про аномальний регіон між Флоридою, Пуерто-Ріко та Бермудами.

В результаті таких досліджень ентузіазм, який незмінно супроводжував одну лише згадку про Бермудський трикутник, майже повністю вичерпався. Втім, хоча б одну аномалію в цій зоні вчені все ж таки виявили. Та зі зникненням кораблів і літаків вона не має нічого спільного.

Так, нещодавно група американських дослідників під керівництвом професора Крейга Карлсона (Craig Carlson) з Бермудського інституту океанології протягом десятиліть вивчали води північно-західної частини Саргасового моря. Та лише недавно вони помітили, що найпоширенішими живими організмами, які живуть у поверхневих водах бермудського регіону, є віруси-бактеріофаги, і при цьому 90% знайдених видів до цього часу не були відомі науці. Вчені також виявили, що влітку концентрація цих істот у воді може сягати 10 мільйонних часток на краплю води. Саме влітку віруси піднімаються на глибини 100-60 метрів, в той час як взимку вони разом з бактеріями, на яких полюють, занурюються глибше.

За попередніми даними, нові відкриті види вірусів не загрожують людям та тваринному світові. На відміну від сучасніших вірусів, древні бактеріофаги практично не видозмінюються та не зазнають мутацій, отож об'єкти, заражені ними, залишаються незмінними.

Бермудський трикутник здавна привертав увагу учених
Бермудський трикутник здавна привертав увагу учених

Віруси полюють виключно на бактерій, які мешкають в бермудській зоні. Вони створюють і справді унікальну мікроскопічну екосистему, адже трупи інфікованих вірусами бактерій стають приманкою для нових бактерій. Нові бактерії знову ж таки стають жертвами бактеріофагів, примножуючи концентрацію поживних речовин і, отже, концентрацію вірусів. В результаті чисельність мікроскопічних істот у даному регіоні примножується в геометричній прогресії.

За твердженням фахівців, в океані існує безліч ділянок з подібними мікроекосистеми.«Незважаючи на те, що ми не здатні бачити їх неозброєним оком, віруси є домінуючою формою життя в океані. Вони становлять 95% загальної біомаси океану. А це значить, що масова частка вірусів перевищує частку криля, риби та великих морських тварин разом узятих», - говорить один із дослідників «аномалії» доктор Рейчел Персонс (Rachel Persons).

Джерело: ufo.ck.ua


Інші новини розділу