Кінець світу очима художника Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.06.2009 11:10 · Розділ: Культура

На 53-й Венеціанській виставці мистецтв (Венеціанська бієнале), що триватиме з 7 червня по 22 листопада 2009 року, ісландський художник, Рагнар К’яртанссон (Ragnar Kjartansson) представить своє розуміння кінця світу.

Впродовж півроку він буде малювати однакові картини: портрет людини з сигаретою в чорному трико та банкою пива в руці. На думку ісландця, його перформанс під назвою «Кінець» покаже, як може виглядати кінець світу - принаймні, для художника. Купити картини художника можна з аукціону.

Митець планує малювати по одній картині в день. Завершені роботи він залишатиме у своїй студії; крім того її заповнюватимуть гори пляшок з-під пива та попільнички, залишені натурщиком.

Зі старого магнітофона звучатиме «Реквієм» Моцарта, що, на думку К’яртанссона, створюватиме елегійний настрій в учасників проекту. Художник ставить перед собою мету довести, що для створення вражаючого видовища, іноді достатньо найдешевших матеріалів, а найбільшою витратою майстра може стати тільки час.

Україну, на цьогорічній Венеціанській виставці представляє київський центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre з проектом «Степи мрійників», що є плодом співпраці між українським художником Іллею Чичканом та японським fashion-дизайнером Міхарою Ясухіро.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?