"Клубних наркоманів" лікуватимуть у спеціальній клініці Автор: lesya · Опубліковано: 03.10.2011 14:37 · Розділ: Медицина

Вже найближчим часом у Великобританії розпочне роботу перша державна клініка - Клініка клубних наркотиків (Club Drug Clinic) при Госпіталі Челсі та Вестмінстера. У цій клініці лікуватимуть людей з особливим видом наркотичної залежності. Мова йде про вживання так званих клубних наркотиків - кетаміну, мефедрону та екстазі.

За словами експертів, у зв'язку зі стрімким зростанням кількості людей, які вживають дані наркотичні засоби, відкриття цієї клініки стало просто необхідним. До того ж, твердять фахівці, більшість існуючих на сьогоднішній день центрів зазвичай фокусується на лікуванні алкоголізму, залежності від кокаїну та героїну. А ось "клубні наркомани" залишаються без підтримки. Доктор Оуен Боуден-Джоунс, засновник клініки, твердить, що практично неможливо підрахувати, скільки ж людей приймає "клубні наркотики". Ситуацію погіршує і той факт, що на ринку постійно з'являються нові наркотики, небезпеку яких чомусь недооцінюють.

Дедалі більше молоді підсідають наклубні наркотики
Дедалі більше молоді підсідають наклубні наркотики

Так, за даними професора Джона Ремсі з Університету Святого Георгія, за минулий рік експерти виявили 41 нову наркотичну сполуку, популярну в середовищі "клубних наркоманів". А цього року - вже 20. У свою чергу, "клубні наркомани" (зазвичай це працюючі молоді люди) і зовсім не вважають себе залежними. На даний момент Клініка клубних наркотиків прийняла та затвердила п'ятимісячну програму, на проходження якої вже отримано більше 70 напрямків. Відомо, що першим пацієнтом клініки був 27-річний чоловік з сильною залежністю від оксибутирату натрію, відомого як бутират. Вночі молодик прокидався кожних дві години, щоб прийняти засіб.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу