Розгадано секрет магічного фрукта Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2011 16:04 · Розділ: Природа

У Західній Африці росте рослина, яку місцеві мешканці називають не інакше, як магічний фрукт. Чому? – Та тому що людина, з'ївши декілька плодів, перестає відчувати кислий смак, і, приміром, лимони їй видаватимуться солодкими. Нещодавно вченим вдалося розгадати, яким чином білок, який міститься у рослині, обманює смакові рецептори.

Дослідженням та вивченням незвичайної рослини займався Кейко Абе (Keiko Abe) з університету Токіо (University of Tokyo) разом з колегами. В рамках дослідження вчені створили клітини, які дозволили їм протестувати смакові рецептори при різних рівнях кислотності та лужності.

І виявилося, що білок міракулін зв'язується з рецепторами солодкого смаку, але, на відміну від дії цукрів або аспартама, рецептори не активуються при нейтральному pH. Реакція починається лише тоді, коли навколо утворюється кисле середовище (в рот потрапляє кислий продукт).

Магічний фрукт зробить лимони солодкими
Магічний фрукт зробить лимони солодкими

Таким чином, саме при вживанні кислої їжі у людини з'являється відчуття, ніби вона з'їла щось дуже солодке. Настільки солодке, що навіть перебивається початковий кислий смак.

До речі, солодкі смаки білок також змінює. Так, після чудо-плода аспартам здається несмачним (занадто слабкий смак), але варто додати трохи кислоти, і цей цукрозамінник стане нудотним.

Вчені вважають, що міракулін може стати ідеальним цукрозамінником для діабетиків та людей, які страждають ожирінням. Однак у низці країн, зокрема у США, вважається, що ця добавка викликає звикання.

Джерело: http://www.membrana.ru/


Інші новини розділу