Оприлюднено таємні записи генерала де Голля Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2011 15:58 · Розділ: Суспільство

Цими днями у Франції опублікували вкрай рідкісні документи - записи, зроблені генералом де Голлем з 11 грудня 1940 до 11 грудня 1942 року. Серед оприлюднених документів - послання (більшість з грифом "таємно") з Лондона, передруковані на машинці, часто зашифровані, а згодом передані по телеграфу в різні куточки світу керівникам "Вільної Франції", яким на той час було доручено організацію військової та політичної боротьби.

За окремими даними, до сьогоднішнього дня навіть фахівці не мали доступу до цих документів, у яких вся "голлістська епопея" постає разюче живою, набагато реальнішою, ніж в "Мемуарах". Численні виправлення та замітки на полях говорять про "зворушливі, властиві кожній людині" сумніви.

На сьогоднішній день документи зберігаються у колекціонера Жерар Лерітье, а придбав він їх у Жана-Клода Шалюмо, пообіцявши попередньому власнику опублікувати всі без винятку документи перед тим, як продати їх. Шалюмо - єдиний син Марі-Терези Гіне-Дессенье, яка керувала секретаріатом Генерального штабу де Голля з липня 1940 року. Жінка зберегла цілу папку відправлених повідомлень, і після війни декілька разів намагалася передати її де Голлю, однак той просив її й надалі зберігати папери, стверджуючи, що вони "в хороших руках". 140 із цих послань ніколи раніше не публікувалися і, за словами нового власника, "є справжньою знахідкою для будь-якого історика, який займається вивченням цього періоду".

Генерала де Голля мучили сумніви (фото з сайту dic.academic.ru)
Генерала де Голля мучили сумніви (фото з сайту dic.academic.ru)

Послання "нагадують, що доля вільної Франції вирішувалася не лише в Лондоні, але і в Марокко, Тунісі, Алжирі, Сенегалі, а також в Лівані, Сирії та Лівії. Вони дають усім зрозуміти, що французи своєю свободою зобов'язані діячам Опору, союзникам, британцям, які витримали операцію Blitz, та, нарешті місцевим мешканцям країн Близького Сходу, Африки та французьких колоній, які становили 70% військ "Вільної Франції" і проливали кров за свободу Франції.

У цих записах де Голль постає суперечливою постаттю. Він - "одночасно жорсткий, непохитний, авторитарний, рішучий, впертий та м'який, людяний, розгніваний, борець за незалежність Франції та захисник інтересів нації", - говорить теперішній власник документів. Позиція генерала дозволяє краще зрозуміти його поведінку стосовно союзників після війни та важливість стратегічного значення країн Близького Сходу, Африки та Північної Африки.

Джерело: http://inopressa.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.