Незабаром побачить світ загублений роман Конан Дойла Автор: lesya · Опубліковано: 29.09.2011 15:31 · Розділ: Цікаві факти

Вже найближчим часом у Великобританії побачить світ неопублікований роман знаменитого письменника Артура Конан Дойла (Arthur Conan Doyle) під назвою «Розповідь Джона Сміта». У книзі, написаній у 1883 -1884 роках, йдеться про чоловіка, замкненого в кімнаті через подагру. Свого часу Конан Дойл відправив її видавцеві, однак книга загубилася на пошті.

На даний час виданням книги займається Британська бібліотека (British Library). До речі, одразу ж планується випустити аудіокнигу, яку читатиме актор Роберт Лінсдей (Robert Lindsay). А 4 зошити, з яких складається рукопис, можна буде побачити на виставці, яка відбуватиметься в бібліотеці до 5-го січня наступного року. «Ця публікація та виставка показують нам, що є ще багато нового та незвіданого в біографії великого письменника. Водночас знайдена книга - переконливе свідчення багатства спадщини Конан Дойла», - розповіла Рейчел Фосс (Rachel Foss), один з редакторів книги.

Загублений роман є частиною колекції бібліотеки з 2007 року та публікується згідно з дозволом фонду спадкоємців Конан Дойла (Conan Doyle Estate). Сам автор протягом всього свого життя займався редагуванням цього роману, однак над його виданням всерйоз ніколи не замислювався. «Мій шок, пов'язаний з втратою роману, був би ніщо у порівнянні з тим жахом, який наздогнав би мене, якби книга несподівано вийшла в світ», - жартував з цього приводу Конан Дойл.

Артур Конан Дойл протягом всього життя працював над загубленим романом
Артур Конан Дойл протягом всього життя працював над загубленим романом

До речі, незабаром світ побачить і нова повість про найзнаменитішого літературному сищика шерлока Холмса, автором якої є англійський письменник і сценарист Ентоні Горовіц (Anthony Horowitz.

Нагадаємо, що спадкоємці сера Артура Конан Дойла вже не вперше дають сучасним авторам дозвіл на використання імені Холмса. У 2010 році вже вийшли дві книги Енді Лейна (Andy Lane), присвячені молодості знаменитого сищика. Що ж стосується Шерлока Холмса, то йому в цілому присвячено 4 романи та 56 оповідань, написаних самим сером Артуром, який, чесно кажучи, свого героя недолюблював і неодноразово хотів з ним «покінчити», вважаючи, що Холмс «відриває його від набагато важливіших справ». Літературний герой, однак, надовго пережив свого творця.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу