Геймери плутають віртуальний та реальний світи Автор: lesya · Опубліковано: 26.09.2011 11:38 · Розділ: Нові технології

Нещодавно вчені виявили, що палкі шанувальники відеоігор настільки заглиблюються у віртуальну реальність, що навіть після припинення гри вони переносять її події в реальний світ.

Так, вчені знайшли докази існування феномена перенесення гри, який зумовлює насамперед дивну поведінку геймера в реальному житті, так, ніби він продовжує грати, та вже не віртуально, а реально.

Найяскравіші приклади такого феномену включають моменти, коли людина, намагаючись відшукати когось поглядом у натовпі, подумки (але цілком реально для неї самої) натискає на кнопку «Search» або ж бачить плашки з енергією над головами оточуючих людей.

Любителі відеоігор не знають, де гра, а де реальність (фото взято з с айту sergeyk.kiev.ua)
Любителі відеоігор не знають, де гра, а де реальність (фото взято з с айту sergeyk.kiev.ua)

В результаті дослідження, проведеного спеціалістами, близько половини опитаних геймерів сподіваються використовувати ігровий досвід у реальному житті для вирішення різного роду проблем. До речі, в окремих випадках подібні думки супроводжуються рефлексами, такими як «клікання» мишкою, хоча насправді в руках ніякого контролера немає.

За словами одного з опитаних, він бачить перед собою спеціальне ігрове меню, а інший заготовив в голові набір інструментів для відповіді на образи.

Один з авторів дослідження професор Марк Гріффітс твердить, що це перше таке дослідження, в процесі якого аналізували явище переносу ігрової віртуальності в справжню дійсність, і початкові результати цієї роботи виявилися вельми цікавими.

«Майже всі опитані геймери продемонстрували наявність феномена в певному ступені. Тепер ми маємо намір провести дослідження з набагато більшою кількістю учасників», - твердить учений.

Загалом в ході наукової роботи, виконаної вченими з Ноттінгемського та Стокгольмського університетів, було опитано 42 геймера у віці 15-21 років.

Джерело: http://innovanews.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.