Лікування безпліддя Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.09.2011 17:07 · Розділ: Авто-мото

На жаль, безпліддя у наш час не лише частішає, але і молодіє. Лікарі зв'язують це з раннім початком статевого життя, великою кількістю інфекцій, що передаються статевим шляхом, частенько не лікованих. Безпліддя буває первинне і вторинне. Діагноз первинного безпліддя ставиться у тому випадку, якщо у жінки ніколи не було вагітності. Вторинне припускає наявність вагітності у минулому.

Хто ж "винен" в тому, що вагітність не настає? За сучасними даними безпліддя в рівній мірі може бути як жіночим, так і чоловічим, у ряді випадків проблеми є і у чоловіка, і у жінки (так зване змішане безпліддя). Тому, у будь-якому випадку, з приводу безпліддя повинні обстежуватися безплідна пара, а не одна жінка. Бувають навіть, хоч і рідко, випадки, коли кожен з подружжя окремо може мати дітей, а їх пара безплідна (найчастіше це пов'язано з імунологічною несумісністю партнерів).

Чоловіче безпліддя пов'язане з патологією сперматозоїдів, а значить діагностувати його досить просто, вивчивши склад сперми. Для цього необхідно зробити спермограмму. Це досить просте в технічному плані дослідження, доступне у багатьох клініках. Існують певні умови правильної здачі цього аналізу, про яких чоловікові розповість його лікар.

Наприклад, за три дні до процедури рекомендують обмежити кількість викурюваних сигарет, не вживати алкоголь, виключити сексуальні контакти і так далі. Сперму отримують шляхом мастурбації, а потім вивчають під мікроскопом. Спермограмма дозволяє досить точно визначити, може мати дітей цей чоловік або ні. Якщо в спермограмме виявляться відхилення від норми, http://www.rotang.su/ лікування безпліддя проводить лікар-уролог.

В цьому випадку жінка все одно проходить скринінгове обстеження, що дозволяє виключити її, як можливу причину безпліддя (оскільки не можна виключити змішаний варіант безпліддя).

Якщо "чоловічі" причини виключені, гінеколог ретельно обстежує жінку. Це набагато триваліший і складніший процес. Тому відразу налаштовуйтеся на довготривалу співпрацю з гінекологом. На жаль, дуже рідко проблема вирішується легко і швидко. Частіше для цього потрібні час, сили і гроші, тому що більшість аналізів і обстежень будуть платними навіть в державних установах. На цьому етапі необхідно добре подумати і вирішити, наскільки усе це Вам зараз необхідно.

Що потрібне для того, щоб настала вагітність? Передусім у жінки має бути нормальний двофазний менструальний цикл. При нормальному циклі в яєчнику жінки повинна дозріти яйцеклітина (для цього має бути здоровий яєчник), потім яйцеклітина повинна з яєчника вийти (відбувається овуляція) і потрапити в маткову трубу. У трубі яйцеклітина повинна зустрітися із сперматозоїдом. Якщо "зустріч" сталася і сперматозоїд здоровий, відбувається запліднення яйцеклітини.

Запліднена яйцеклітина повинна потрапити по трубі в матку, для цього мають бути прохідні маткові труби. Матка має бути готова "прийняти" яйцеклітину, тобто вона має бути здорова. Для нормального протікання усіх цих процесів і подальшого розвитку зародка в організмі жінки повинні вчасно і в потрібних кількостях вироблятися певні гормони.

Правильність функціонування цього складного механізму і забезпечить Вам довгождані дві смужки на тісті для вагітних. Відповідно, і збій на будь-кому їх цих етапів приведе до безпліддя. Тому лікар повинен перевірити правильність функціонування усіх ланок цього складного ланцюга. Зазвичай на це йде не менше трьох місяців. Тривалість обстеження обумовлена тим, що навіть здорова жінка у ряді циклів може бути безплідна, тому для постановки правильного діагнозу краще досліджувати три, узятих підряд, менструальних циклу.

Коли лікар Вас обстежує, у більшості випадків буде можливо встановити причину безпліддя. Хоча, досі деякі випадки безпліддя не вдається пояснити. Після встановлення діагнозу Вам запропонують можливі шляхи вирішення проблеми. В деяких випадках можливо допомогти консервативними методами, іноді потрібно оперативне втручання.

Є, на жаль, ряд випадків, коли жінка самостійно не може завагітніти і (чи) виносити дитину. Найчастіше це обумовлено відсутністю або важким ураженням внутрішніх статевих органів. Але, вихід можна знайти і в цих випадках. Якщо яєчники здорові, а маткові труби непрохідні або відсутні - можливе екстракорпоральне запліднення (АЧ), при якому з Ваших яєчників будуть забрані яйцеклітини. Потім їх запліднять в пробірці сперматозоїдами Вашого чоловіка. Після цього зародок, що вже підріс, переноситься в матку жінки.

Якщо зародок благополучно приживеться в матці, далі вагітність розвивається як завжди.

Те ж саме можливе і при вираженій патології матки, що не дозволяє виносити дитину. В цьому випадку, окрім процедури АЧ потрібна участь сурогатної мами, яка виносить і народить за Вас Вашу дитину, при цьому генетично дитина буде повністю Ваш. Генетично рідну дитину абсолютно неможливо мати, мабуть, тільки жінкам, у яких відсутні або серйозно уражені обидва яєчники.

Звичайно, чим складніше проблеми, тим більше сил, часу і грошей знадобиться на їх рішення. Але, думаю, Ваш малюк коштує цього. Коли він уперше посміхнеться і скаже Вам "мама", Ви це зрозумієте.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.