Мавпи здатні на тактичний обман заради їжі Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.06.2009 14:24 · Розділ: Природа

Мавпи здатні піднімати помилкову тривогу, щоб відволікти увагу родичів-конкурентів і обманом заволодіти їжею. Це підтвердив американський біолог, Брендон Уілер з університету Стоні Брук. Автор дослідження відзначає, що використання подібної тактики є важливим показником розвитку пізнавальних здібностей приматів, проте систематичні прояви навмисної хитрості у мавп дуже рідкісні.

Вчений, в експериментах з південноамериканськими мавпами - бурими чорноголовими капуцинами (Cebus apella nigritus), перевіряв, чи можуть вони використовувати крик, який сигналізує про наближення хижаків для обману родичів. Він припустив, що якщо помилкова тривога піднімалася не випадково, а була частиною обману, то повинні виконуватися кілька умов. Зокрема, сигнал небезпеки повинен подаватися в ситуаціях, коли реакція на нього давала б можливість заволодіти їжею. Крім того, ці ситуації повинні частіше виникати, коли кількість їжі обмежена або існує вища конкуренція за неї.

Результати спостереження за поведінкою капуцинів в цілому підтвердили гіпотезу Уілера. Помилкова тривога примушувала мавп тікати в 10 з 25 випадків (40%), при цьому в семи з цих десяти випадків той, хто подавав сигнал небезпеки, збільшував свої шанси заволодіти їжею. Проте, біолог зазначає, що в цій сфері необхідні подальші дослідження.

Джерело korrespondent.net


Інші новини розділу