Вчені виявили ген оптимізму Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2011 19:51 · Розділ: Медицина

Нещодавно вчені виявили, що психічна здатність людини протистояти різним стресовим ситуаціям безпосередньо залежить від того, який варіант гена окситоцинового рецептора у неї наявний від народження.

Так, зовсім недавно групі вчених Каліфорнійського Університету вдалося виявити у людини так званий «ген оптимізму». На превеликий подив, ним виявився один із генів окситоцинового рецептора. Як відомо, з точки зору генетики окситоцин є гормоном материнства. Та зараз виявилося, що саме цей гормон визначає такі психічні властивості людського характеру, як здатність протистояти стресовим ситуаціям, оптимізм, емпатію тощо. До того ж, цей гормон виконує функцію нейромедіаторів в організмі людини.

Робота окситоцину безпосередньо залежить від наявності на поверхні клітин рецепторів до окситоцину. Результати низки досліджень, проведених раніше, доводять, що ген даного рецептора представлений у двох видах: у певній ділянці послідовності ДНК може складати або аденін, або гуанін. Таким чином, наявність одного або іншого типу гена відповідає за психічні якості людини.

Вчені відшукалиген
Вчені відшукалиген

У новому дослідженні учених взяло участь більше 300 осіб. Обов'язковою умовою участі в експерименті було проходження спеціального психологічного тесту на визначення ставлення людини до різних психічних факторів. Головними якостями, які оцінювалися в ході тестування, були самооцінка, рівень оптимізму, сила волі тощо. Далі молекулярні генетики провели детальний аналіз ДНК. І ті люди, у яких в гені окситоцинового рецептора на певній ділянці було виявлено дві або одну амінокислоту, демонстрували високу схильність до депресії. Однак ті люди, у яких на цій ділянці були дві гуанінові основи, виявили вищу стійкість до пригніченого стану.

Вчені твердять, що отримані результати дозволять створити препарат, який покращуватиме психічний стан людини, не викликаючи звикання.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу