Сміх знеболює та надає можливість встановлювати зв'язки з оточуючими Автор: lesya · Опубліковано: 19.09.2011 19:44 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили, що сміх дає можливість людям легше переносити біль, дозволяючи налагоджувати зв'язки з оточуючими.

Так, виявляється, що люди меншою мірою відчувають біль, якщо від душі посміються. Такий ефект зумовлений тим, що під час сміху тіло вивільняє особливі хімічні сполуки, які є природним знеболюючим засобом.

До речі, за твердженням співробітників Університету Оксфорда, саме здатність сміятися була унікальною для ранніх представників людського роду. Завдяки їй наші предки формували більші племінні утворення.

Висновки учених базуються на результатах проведених нещодавно досліджень. Учасників експерименту розділили на дві групи. Членам однієї з цих груп протягом 15 хвилин показували смішні відео-ролики, другі ж переглядали нудну програму, присвячену гольфу. І виявилося, що ті добровольці, які від душі посміялися, могли витерпіти на 10% більше болю. Зауважимо, що до перегляду відео такого ефекту не спостерігалося. До речі, відігравав роль і тип сміху. Звичайне хіхікання програвало в порівнянні з повноцінним сміхом. При цьому досить-таки примітивні жарти в стилі Містера Біна та ситкоми на зразок "Друзів" ініціювали відповідний ефект значно краще. За словами професора Робіна Данбара, керівника дослідження, неконтрольований сміх провокує вивільнення ендорфінів, які не лише викликають почуття ейфорії, але й притупляють біль. Такий ефект досягається, коли повітря під час сміху виходить з легень.

Сміх - унікальна властивість людини
Сміх - унікальна властивість людини

На жаль, дослідникам так і не вдалося безпосередньо виміряти рівень ендорфінів через необхідність проведення пункції. Тому сприйнятливість до болю довелося оцінювати за допомогою мішка з льодом, який давали потримати добровольцям. І чим довше людина могла втримати цей мішок, тим більше у неї вироблялося ендорфінів. Що ж стосується ролі сміху в еволюції, то всі без винятку примати здатні сміятися, однак виплеск ендорфінів характерний лише для людини.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.