Додаток до iPhone "Єврей чи не єврей" обурив громадськість Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2011 13:59 · Розділ: Цікаві факти

Випущений наприкінці серпня цього року додаток до iPhone та iPad під назвою "Єврей чи не єврей" ("Jew or not jew) викликав цілу хвилю обурення користувачів мережі Twitter. Цей додаток назвали "антисемітським і некоректним".

Додаток являє собою перелік тисяч євреїв, які здобули популярність та визнання в музиці, науці чи інших сферах діяльності. Загалом ці знаменитості проживають в більш ніж 50 країнах світу. Додаток працює наступним чином: вказавши в "пошуку" те чи інше ім'я, Ви можете дізнатися, чи є та або інша знаменитість євреєм згідно з Галахе, та отримати інші відомості про біографію знаменитостей та їхнє єврейське коріння.

Додаток пропонує дізнатися про єврейські корені знаменитостей (фото взято з сайту newsmarket.com.ua)
Додаток пропонує дізнатися про єврейські корені знаменитостей (фото взято з сайту newsmarket.com.ua)

Однак творець цієї програми Джон Леві твердить, що не мав анінайменшого бажання якимось чином продемонструвати перевагу однієї раси над іншою або ж "впровадити" у свій довідник які-небудь негативні оцінки. Більше того, Джон Леві підкреслює, що сам є євреєм, і його додаток був створений "виключно для розваги". Та й, зрештою, всі дані, які використовує додаток, взяті з відкритих інтернет-джерел, таких, як, приміром, Вікіпедія.

Натомість один із найзапекліших критиків нової програми, кореспондент Europa1 Давид Абіке вважає, що "прагнення деяких єврейських громад каталогізувати все, пов'язане з єврейським корінням, такою ж мірою нестерпні, як і нав'язливі ідеї антисемітів".

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу