"Антиураганний" дім стане реальністю Автор: lesya · Опубліковано: 16.09.2011 13:30 · Розділ: Нові технології

Нещодавно у Гонконзі представили проект «антиураганного дому», який при перших ознаках початку стихії ховається під землю. Авторство цього футуристичного проекту належить групі архітекторів зі студії 10 Design. А ідея створення такого дому виникла внаслідок спостережень за природою - за квітами та черепахами, які в момент небезпеки ховаються у панцирі.

Стійке до дії торнадо помешкання своєю будовою і справді нагадує квітку: жила частина (своєрідний "бутон")дому розташована над землею, тоді як допоміжні приміщення, як і коріння квітів, заховані на невеликій глибині під землею. Дві частини з’єднані між собою "стеблом" - гідравлічним механізмом, який дозволяє опускати зовнішню частину будівлі під землю.

У спокійний час будинок за допомогою стебла може повертатися слідом за сонцем, отримуючи таким чином енергію для фотоелектричних панелей. Стіни об'єкта виготовлені з двох шарів кевлара, за структурою вони схожі на соти, між якими інженери розмістили шар прозорої ізоляції.

В разі небезпекиантиураганний дім ховатиметься під землю
В разі небезпекиантиураганний дім ховатиметься під землю

На сьогоднішній день дизайнери цієї будівлі вивчають можливість використання фотокаталітичного покриття та вуглецевих нанотрубок, які б вбирали токсичні та забруднюючі речовини, вуглекислий газ. Слідкувати за погодою повинна спеціально створена система сенсорів.

Джередо: http://www.mignews.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.