Автомобілі БМВ обладнають лазерними фарами Автор: lesya · Опубліковано: 14.09.2011 13:45 · Розділ: Авто-мото

Відтепер автомобілі BMW обладнають лазерними фарами. Нова технологія значно збільшить яскравість головного світла при одночасному радикальному скороченні витрат електроенергії. Окрім того, нова технологія розширить можливості дизайнерів, оскільки лазер надасть низку нових варіантів для розміщення фар в автомобілі.

У нових фарах використовуватимуться лазерні діоди поперечником 10 мікрометрів - цей показник в сто разів нижчий, ніж аналогічний показник звичайних світлодіодів, які застосовуються в найсучасніших автомобільних фарах. До того ж, зниження розмірів діодів дозволить з максимальною гнучкістю модулювати параметри вихідного пучка світла.

Окрім того, з’явиться можливість істотно скоротити простір, який займають фари під капотом. Видимий розмір фар навряд чи зміниться суттєво, насамперед, з міркувань дизайну. Але він зможе бути гнучкішим та довільнішим, ніж будь-коли.

Для того, щоб розпочати серійне виробництво лазерних фар, знадобиться ще як мінімум декілька років.

І хоча лазери здатні видавати монохромний когерентний потік світла значно потужніший, ніж звичайні світлодіоди, ніхто, зрозуміло, не має наміру засліплювати «убивчими променями» пішоходів та зустрічних водіїв. Лазерні джерела вироблятимуть потік променів та передаватимуть його шару люмінофора, який вже видасть назовні яскраве та чисте біле світло, добре налаштоване та приємне для очей.

Лазерні фари дозволять дизайнерам втілити навіть найсміливіші фантазії в життя
Лазерні фари дозволять дизайнерам втілити навіть найсміливіші фантазії в життя

За словами фахівців, технологія лазерного освітлення сумісна з сучасними системами адаптивного головного світла, на зразок антизасліплюючої системи дальнього світла та динамічного управління світловою плямою, яка автоматично підсвічує пішоходів.

До переваг цієї інновації можна зарахувати й економію енергії.

Відомо також, що перші лазерні фари повинні з'явитися на спортивному гібриді i8, серійне виробництво якого заплановане на 2013 рік.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.